Виготовлення нових кам’яних скрижалей та Ковчегу
1 Тоді Господь сказав мені: Витеши собі дві кам’яні таблиці, як були попередні, і піднімися до Мене на гору. Виготов собі також дерев’яний Ковчег.
2 А Я напишу на тих таблицях слова, що були на попередніх скрижалях, які ти розбив, і ти покладеш їх у Ковчег.
3 Тож я виготовив Ковчег із дерева акації, витесав дві кам’яні таблиці, такі як попередні, і з тими двома скрижалями в своїх руках я піднявся на гору.
4 І Він написав на скрижалях те, що було написано раніше, – десятислів’я , які Господь оголосив вам на горі з-посеред вогню у день зборів. І Господь дав їх мені.
5 Обернувшись, я зійшов з гори і поклав Скрижалі в Ковчег, який я виготовив. І вони там залишались, як Господь мені звелів.
Смерть Аарона
6 Ізраїльтяни вирушили з Беерота-Бене-Яакана до Мосери. Там помер Аарон і там був похований, а замість нього священиком став його син Елеазар.
7 Звідти вирушили до Ґудґоди, а з Ґудґоди до Йотбати – краю водних потоків.
8 Того часу Господь відокремив плем’я Левія для носіння Ковчега Господнього Заповіту, аби вони перебували перед Господом, служили йому і благословляли від Його Імені, як вони роблять аж до цього дня.
9 Тому в Левія немає частки та спадщини серед його братів. Сам Господь є його спадщиною, як і сказав йому Господь, твій Бог.
10 Я залишався на горі сорок днів та сорок ночей, як і попереднього разу. Господь вислухав мене й цього разу. Господь вирішив вас не знищувати.
11 Після цього Господь сказав мені: Вставай і вирушай у дорогу на чолі народу. Нехай вони йдуть і заволодіють землею, про яку Я присягався їхнім батькам, що дам їм.
Що вимагає Господь
12 А тепер, Ізраїлю, що Господь, твій Бог, вимагає від тебе? Лише того, щоб ти шанував Господа, свого Бога, ходив усіма Його дорогами, любив Його й служив Господу, своєму Богові, від усього свого серця і з усієї своєї душі,
13 дотримуючись Заповідей Господа і Його постанов, які я тобі сьогодні заповідаю, для твого добра.
14 Адже небо й небеса небес, земля і все, що на ній, належать Господу, твоєму Богові.
15 Однак Господь уподобав виявити особливу любов до твоїх прабатьків, а після них з усіх народів обрав вас, їхніх нащадків, як це є сьогодні.
16 Обріжте ваше необрізане серце, і більше не будьте твердошиїми.
17 Адже Господь, ваш Бог, є Богом богів і Владикою владик. Він – Бог великий, потужний і страшний, Котрий не зважає на особу і не бере подарунків.
18 Він визначає справедливість сироті та вдовиці й милує приходця, даючи йому хліб та одяг.
19 Тож і ви любіть приходців, оскільки самі були приходцями в єгипетському краю.
20 Боятимешся Господа, свого Бога, Йому служитимеш, Його триматимешся і Його Іменем присягатимешся.
21 Він – твоя похвала і Він – твій Бог, Який здійснив на очах у тебе ці великі й страшні справи.
22 Твої прабатьки прийшли в Єгипет у кількості сімдесяти душ; тепер же Господь, твій Бог, учинив тебе численним народом, як зорі на небі!