Пророцтво щодо Єгипту
1 У десятому році, десятого місяця, в дванадцятий день місяця було до мене Господнє слово такого змісту:
2 Сину людський, зверни своє обличчя проти фараона, єгипетського царя, і провісти щодо нього та щодо всього Єгипту пророцтво.
3 Звернись до них і скажи, що говорить Владика Господь: Ось Я виступаю проти тебе, фараоне, єгипетський царю! Ти – велике чудовисько (крокодил ), що лежить посеред своїх рік і говорить: Це моя Ріка (Ніл ), і я її створив для себе!
4 Але Я вкладу у твої щелепи гаки, та поналіплюю до твоєї луски риб з твоєї Ріки (Нілу ) і витягну тебе з-посеред твоїх рік разом з усіма рибами твоїх рік, що приліпились до твоєї луски,
5 й викину тебе разом з усіма рибами твоїх рік у пустелю. Ти впадеш посеред поля, – тебе не підберуть, і не позбирають, – Я віддам тебе на їжу земним звірам та небесним птахам.
6 Тоді всі мешканці Єгипту зрозуміють, що Я – Господь, оскільки вони для Ізраїлевого роду були лише палицею з очерету.
7 Коли вони хапалися за тебе (Єгипет ), ти в їхніх руках ламався і встромлявся їм у плече, а коли вони пробували на тебе обпертись, ти знову ламався й спричиняв біль у крижах.
8 Тому так говорить Господь: Ось Я спроваджу на тебе меч і знищу в тебе людей і скотину.
9 Єгипетський край буде спустошений та перетвориться на руїни. Тоді пізнають, що Я – Господь. А все це через те, що ти сказав: Це моя Ріка, і створив її я!
10 Тому Я виступлю проти тебе і проти твоїх рік, – Я перетворю єгипетський край на безлюдну пустелю, – зруйную її від Міґдолу до Сієни , і аж до Ефіопських кордонів.
11 Не проходитиме там нога людини, – там не ступатимуть і ноги тварин, – він не буде заселеним протягом сорока років.
12 Я зроблю єгипетський край найбільш спустошеним з-поміж інших спустошених країн, а його міста – зруйнованими з-поміж інших зруйнованих міст протягом сорока років. Я розпорошу єгиптян поміж народами, – розкидаю їх по різних країнах.
13 Адже так говорить Владика Господь: Коли мине сорок років, Я позбираю єгиптян з-поміж усіх народів, де вони були розпорошені.
14 Я зміню долю Єгипту й поверну їх (єгиптян ) у землю Патроса, – в край їхнього походження, – але вони вже залишаться малим (незначним ) царством.
15 Єгипет буде одним з найменших царств і вже не підноситиметься над народами. Я зроблю його нечисленним, аби вже більше не владарював над народами.
16 Вже не буде він підставою для надії Ізраїлевому роду. Єгипет стане лише нагадуванням їхньої (Ізраїлю ) провини, коли вони до нього звертались за допомогою . І вони пізнають, що Я – Владика Господь.
Навуходоносор заволодіє Єгиптом
17 Так сталося, що в двадцять сьомому році, першого місяця, в перший день місяця знову було до мене Господнє слово такого змісту :
18 Сину людський, вавилонський цар Навуходоносор примусив своє військо тяжко працювати для здобуття Тира, – кожна голова облисіла і в усіх з плечей позлазила шкіра, але жодної винагороди, у вигляді здобичі , від Тира за важку працю, яка виконана за час облоги проти нього (Тира ), ні йому (царю ), ні його війську не було.
19 Тому так говорить Владика Господь: Ось Я віддаю вавилонському цареві Навуходоносорові єгипетський край; він заволодіє його багатством, забере усе ним (Єгиптом ) награбоване як здобич. Усе це буде винагородою для його війська.
20 Винагородою за важку працю, яку він виконав, Я даю йому єгипетську землю, позаяк вони це робили задля Мене, – говорить Владика Господь.
21 У той день дам Ізраїлевому роду нову силу, а тобі (Єзекіїлю ) відкрию посеред них уста, і вони зрозуміють, що Я – Господь.