Горе Єрусалиму
1 Горе бунтівливому, розбещеному й сповненому насильства місту!
2 Воно не слухається закликів, не сприймає повчання, не покладає надії на Господа і не наближується до свого Бога.
3 Його можновладці в ньому, як рикаючі леви, а його судді, як зграя вечірніх вовків, – не залишають після себе до ранку нічого .
4 Його пророки зарозумілі й зрадливі. Його священики опоганюють Святиню, нехтуючи Законом.
5 Але Господь, Який перебуває посеред нього, праведний і не учинить неправди. З самого ранку Він Своє справедливе судочинство виводить на світло, – і його не бракує, але злочинець не знає сорому.
6 Я знищив народи, зруйнував їхні фортеці, зробив безлюдними їхні вулиці, так що ніхто ними не ходить. Їхні міста спустошені, й немає в них мешканців.
7 Хоч Я їм говорив: Майте страх переді Мною, приймайте Моє повчання, і ваші оселі не будуть зруйновані. Не прийде призначене Мною лихо. Вони ж, натомість, від самого ранку ще активніше творили усі свої недостойні вчинки.
Відновлення після гніву
8 Тому тепер чекайте дня, – говорить Господь, – коли Я виступлю як ваш обвинувач. Адже Я вирішив зібрати народи, скликати царства, аби вилити на них Своє обурення, – весь Мій палкий гнів. Тоді у вогні Моєї ревності буде знищена вся земля.
9 Після того Я відновлю в людей чисті уста, аби всі вони прикликали Господнє Ім’я, і одностайно служили Йому.
10 Навіть ті Мої поклонники, що мешкають за ріками Ефіопії, – Мій розпорошений народ принесе Мені свої дари.
11 Того дня ти більше не будеш соромитися своїх учинків, у яких ти був винуватий переді Мною. Адже тоді Я звільню тебе від тих, що хизуються в своїй зарозумілості, і ти також більше не виявлятимеш гордовитості на Моїй святій горі.
12 Я залишу серед тебе лагідних і вбогих духом людей, котрі покладатимуться на Господнє Ім’я.
13 Залишок Ізраїлю не чинитиме несправедливості й не говоритиме неправди, – серед них не знайдеться підступних і лукавих уст. Вони будуть пастися та відпочивати, і вже ніхто їх не лякатиме.
Причина для радості – Господь відмінив Свій вирок!
14 Радій, дочко Сіону! Весело вигукуй, Ізраїлю! Від усього серця радій і веселися, дочко Єрусалима!
15 Господь відмінив вирок щодо тебе, прогнав твоїх ворогів. Цар Ізраїлів, Господь, посеред тебе, тому більше не зазнаєш лиха.
16 Того часу скажуть Єрусалимові: Не бійся, Сіоне! Нехай не опускаються твої руки!
17 Господь, твій Бог, є посеред тебе, – Всемогутній тебе врятує! Він радітиме тобою особливою радістю, – відновить Свою любов! Він буде тішитись тобою, як веселяться у свята.
18 Я усуну з-посеред тебе лихо, аби через нього ти не зазнав ганьби.
19 Тоді ж Я розправлюсь з усіма твоїми гнобителями; спасу кульгавих і зберу відкинутих, – сприятиму тому, щоб їх поважали і величали у кожній країні, де їх ганьбили.
20 Того часу Я поверну вас, – обов’язково Я вас позбираю тоді. Неодмінно Я зроблю вас іменитими й славними поміж усіма народами землі! Саме тоді, на ваших очах, Я зміню вашу гірку долю , – говорить Господь.