Глави батьківських родин та родоводи тих, котрі вийшли з Вавилону
1 Ось глави батьківських родин та родоводи тих, котрі вийшли зі мною з Вавилону за владарювання вавилонського царя Артаксеркса.
2 З нащадків Пінхаса – Гершом; з нащадків Ітамара – Даниїл; з нащадків Давида – Хаттуш,
3 син Шеханії; з нащадків Пароша – Захарія і з ним, записаних у родовідні списки, сто п’ятдесят чоловіків.
4 З нащадків Пахат-Моава – Елієгоенай, син Зерахії, і з ним двісті чоловіків.
5 З нащадків Шеханії, син Яхазіела, і з ним триста чоловіків.
6 З нащадків Адіна – Евед, син Йонатана, і з ним п’ятдесят чоловіків.
7 З нащадків Елама – Єшая, син Аталії, і з ним сімдесят чоловіків.
8 З нащадків Шефатії – Зевадія, син Михаїла, і з ним вісімдесят чоловіків.
9 З нащадків Йоава – Овадія, син Єхіїла, і з ним двісті вісімнадцять чоловіків.
10 З нащадків Банії – Шеломіт, син Йосіфії, і з ним сто шістдесят чоловіків.
11 З нащадків Беваї – Захарія, син Беваї, і з ним двадцять вісім чоловіків.
12 З нащадків Азґада – Йоханан, син Гаккатани, і з ним сто десять чоловіків.
13 З нащадків Адонікама, що прийшли останніми поіменно: Еліфелет, Єіїл і Шемая, і з ними шістдесят чоловіків.
Обрання храмових служителів біля ріки Агави
14 З нащадків Біґваї – Утай та Завуд, і з ними сімдесят чоловіків.
15 Я їх зібрав біля ріки, що впадає в Агаву, де ми таборували три дні. Я переглянув народ і священиків, але не знайшов нікого з нащадків Левія.
16 Тоді я покликав Еліезера, Аріїла, Шемаю, Елнатана, Яріва, іншого Елнатана, Натана, Захарію й Мешуллама, а також учителів Йояріва та Елнатана.
17 Я послав їх до Іддо, начальника околиці Касіфії, і навчив їх, з якими словами вони мають звернутись до Іддо та його братів, храмових слуг, що мешкали в околиці Касіфії, аби вони прислали нам служителів для Храму нашого Бога.
18 А, оскільки благословенна рука нашого Бога була над нами, вони привели до нас розумного мужа з нащадків Махлі, з племені Левія, Ізраїлевого сина, Шеревію разом з його синами та його братами в кількості вісімнадцять осіб.
19 Крім того, прийшли Хашавія та Єшая з нащадків Мерарі, разом зі своїми братами та їхніми синами – двадцять осіб,
20 А з нащадків храмових слуг, яких Давид зі своїми можновладцями призначили для допомоги левітам, було двісті двадцять осіб, названих поіменно.
21 Там, біля ріки Агави, я оголосив піст, аби, упокорившись перед нашим Богом, просити в Нього щасливої подорожі для нас і наших дітей з усім нашим майном.
22 Адже я посоромився просити в царя супровід військових і кіннотників, щоб захищали нас від ворогів у дорозі, адже ми в розмові з царем запевняли: Рука нашого Бога на добро для всіх, хто на Нього покладається, але Його потуга та Його палкий гнів спіткає всіх, хто від Нього відступає!
23 Отже, ми постили, просили нашого Бога про це, й Він учинив за нашим благанням.
Дари для Храму
24 З тих, котрі очолювали священиків, я відібрав дванадцятьох, зокрема, Шеревію, Хашавію і з ними десять їхніх співбратів,
25 і, зваживши, я вручив їм срібло, золото й посуд, – добровільні дари для Храму нашого Бога, які пожертвували цар, його радники, його сановники, як і всі Ізраїльтяни, які там жили.
26 Отже, я відважив їм у руки: шістсот п’ятдесят талантів срібла, срібного посуду вагою у сто талантів, сто талантів золота;
27 вручив і двадцять золотих чаш вартістю в тисячу драхм , та дві посудини з найкращої, коштовної сяючої, мов золото, міді.
28 Після того я сказав їм: Ви посвячені Господу, і посуд також святий, як і срібло та золото, – добровільний дар Господу, Богові наших батьків.
29 Пильно все це зберігайте, аж поки не передасте його за вагою главам священиків і левітів та главам батьківських родин Ізраїлю в Єрусалимі, у приміщення скарбниці Господнього Храму.
30 Таким чином священики та левіти прийняли за вагою срібло, золото й начиння, щоб доставити все в Єрусалим, – у Храм нашого Бога.
Повернення в Єрусалим
31 Нарешті, дванадцятого дня першого місяця ми вирушили від ріки Агави, щоб іти в Єрусалим. І, справді, рука нашого Бога була над нами. Він охороняв нас у дорозі від ворогів і засідок нападників.
32 Прибувши в Єрусалим, ми три дні відпочивали,
33 а на четвертий день передали за вагою срібло, золото та все начиння в Храм нашого Бога священику Меремоту, синові священика Урії, в присутності Елеазара, сина Пінхаса, та левітів: Йозавада, сина Єшуї, і Ноадії, сина Біннуї.
34 Все було ретельно перераховане та зважене, а кількість і вагу зразу записано.
35 Після того колишні бранці, котрі повернулись з полону, принесли в жертву всепалення Богові Ізраїлю дванадцять тельців за весь Ізраїль, дев’яносто шість баранів, сімдесят сім ягнят і дванадцять козлів, як жертву за гріхи, – все це у всепалення для Господа.
36 Вони передали царський наказ сатрапам царя і намісникам Заріччя, котрі висловили повну підтримку як людям, так і Божому Храму.