Соломон будує Храм
1 Соломон почав будувати Господній Храм в Єрусалимі на горі Морія, де Господь з’явився його батькові Давидові, – на місці, яке Давид призначив, – на току євусейця Орни.
2 А розпочав він будівництво в другому місяці четвертого року свого царювання .
3 А ось розміри фундаменту, за якими Соломон будував Божий Храм: довжина – шістдесят ліктів, за розміром ліктя старої системи, а ширина – двадцять ліктів.
4 Довжина притвору спереду Храму булаза шириною Храму, тобто двадцять ліктів; так само й заввишки він мав двадцять ліктів . Соломон покрив його зсередини чистим золотом.
5 Великий зал Храму (Святе) Соломон облицював кипарисовими дошками, покрив його стіни чистим золотом, вирізьбивши на них пальми та ланцюжки.
6 Він прикрасив Храм коштовним камінням і золотом, – справжнім парваїмським золотом.
7 У тому залі золотом були покриті балки, пороги, стіни і двері; крім того, на стінах були вирізьблені херувими.
8 Соломон також побудував зал Святого Святих. Його довжина відповідала ширині храмової будівлі, тобто двадцять ліктів; завширшки він мав також двадцять ліктів. Соломон покрив його стіни чистим золотом, на що пішло шістсот талантів.
9 На кожен золотий цвях пішло п’ятдесят шеклів золота . Верхні кімнати також були покриті золотом.
10 У Святому Святих Соломон поставив два вирізьблених херувими, яких також покрив золотом.
11 Обидва крила херувимів були завдовжки двадцять ліктів, одне крило завдовжки п’ять ліктів доторкалося стіни Храму, а друге крило, також п’ять ліктів, доторкалося до крила другого херувима.
12 Так само одне крило другого херувима завдовжки п’ять ліктів торкалося другої стіни Храму, а друге крило у п’ять ліктів торкалося до крила іншого херувима.
13 Таким чином у загальному крила обох херувимів були розпростерті на двадцять ліктів. Самі херувими стояли на своїх ногах, з обличчями, повернутими до входу в Храм.
14 Соломон зробив також завісу з блакитного пурпуру, багряниці, кармазину та вісону, зобразивши на ній херувимів.
Дві колони перед входом у Храм
15 Перед Храмом Соломон спорудив дві колони, заввишки тридцять п’ять ліктів; зверху кожної колони була капітель, заввишки п’ять ліктів.
16 Зверху навколо кожної колони він закріпив ланцюжки, а на ланцюжки причепив сто гранатових яблук.
17 Ці колони Соломон поставив перед входом у Храм, – одну з правого боку, а другу з лівого. Тій колоні, що була праворуч, він дав ім’я Яхін, а тій, що ліворуч, було ім’я Боаз.