1 Але Господь промовив до Мойсея такі слова: Я призначив тебе як бога для фараона, а твій брат Аарон буде твоїм пророком.
2 Ти говоритимеш йому усе, що Я тобі заповідаю, а Аарон, твій брат, переказуватиме це фараонові, щоб він відпустив Ізраїльтян зі своєї землі.
3 Я ж зроблю серце фараона закам’янілим і вчиню Мої численні ознаки й чудеса в єгипетському краю.
4 Так, фараон вас не послухає. Але Я покладу Свою руку на Єгипет і виведу Мої полки, Мій народ, Ізраїльських нащадків, з єгипетської землі після великих покарань.
5 Коли Я простягну Свою руку над Єгиптом і виведу з-поміж них Ізраїльтян, єгиптяни пізнають, що Я – Господь.
6 Мойсей та Аарон робили так, як велів їм Господь. Саме так вони і діяли.
7 Мойсеєві тоді було вісімдесят років, а Аарон, його брат, мав вісімдесят три роки. У такому віці вони вели переговори з фараоном.
Посох Аарона перетворюється на змію
8 Тож Господь сказав Мойсеєві й Ааронові:
9 Якщо скаже вам фараон: Покажіть якусь незвичну ознаку, то ти скажеш Ааронові: Візьми свій посох і кинь перед фараоном – нехай він стане змієм.
10 Мойсей та Аарон прийшли до фараона і зробили так, як заповів їм Господь. Кинув Аарон свій посох перед фараоном та його слугами, і він став змієм.
11 Тоді фараон покликав мудреців і ворожбитів. Єгипетські чарівники своїми чарами зробили те ж саме.
12 Кожний із них кинув свій посох і вони перетворилися у зміїв. Однак посох Аарона проковтнув їхні посохи.
13 Та серце фараона залишилось затверділим, і він не послухався їх, як і передбачив Господь.
14 І Господь сказав Мойсеєві: Запекле серце фараона. Він відмовився відпускати народ.
Перша кара: вода перетворюється на кров
15 Тому вранці знову йди до фараона. Ти чекатимеш його на березі Нілу. Коли він підійде до води, ти там зустрінешся з ним. Тримай у своїй руці посох, який перетворювався на змія.
16 Ти промовиш до нього: Господь, Бог євреїв, послав мене до тебе сказати: Відпусти Мій народ, щоб вони поклонилися Мені в пустелі! До цього часу ти не послухався.
17 Тому Господь сказав: Ось з чого ти дізнаєшся, що Я – Господь! Я вдарю посохом, що в моїй руці, по воді у річці, і вона перетвориться на кров.
18 Уся риба, що в Нілі , загине. Тож ріка засмердиться, і не зможуть єгиптяни пити воду з Нілу .
19 І Господь промовив до Мойсея аби він сказав своєму братові Ааронові: Візьми свій посох і простягни руку на води Єгипту, на їхні ріки та канали, на їхні стави та на всі їхні водоймища, щоб перетворилися на кров. Буде кров по всій єгипетській землі, навіть у дерев’яних і кам’яних посудинах.
20 Мойсей та Аарон учинили так, як звелів їм Господь. Аарон на очах у фараона і на очах його слуг підняв свій посох і вдарив ним по воді в Нілі . Вся вода в річці перетворилася на кров.
21 Тому риба в Нілі вимерла, а ріка засмерділася, через що єгиптяни не могли пити воду з Нілу . Була кров по всьому єгипетському краю.
22 Але те саме зробили і єгипетські чаклуни своїми чарами. Серце фараона залишилось закам’янілим. Він, як і передбачив Господь, не послухався їх.
23 До всього, що відбувалось, фараону було байдуже. Він повернувся і пішов до свого дому.
24 А в той час усі єгиптяни почали робити копанки біля Нілу , шукаючи воду для пиття, оскільки не могли пити воду з річки.
25 Минуло сім днів після того, як уразив Господь річку Ніл .
Друга кара: жаби
26 Господь знову промовив до Мойсея: Іди до фараона і скажи йому: Так сказав Господь: Відпусти Мій народ, щоб він поклонився Мені!
27 Якщо ти не захочеш відпустити, то Я уражу весь твій край жабами.
28 І закишить Ніл жабами. Вони повилазять і доберуться до твоїх палаців, і навіть до спальної кімнати, вилізуть на твоє ліжко. Вони наповнять оселі твоїх слуг і будинки твого народу; залізуть у твої печі та в твої діжки з тістом.
29 І будуть жаби лазити по тобі, по твоїх людях й по всіх твоїх слугах.