1 Так говорить Владика Господь: Брама внутрішнього двору, в напрямку сходу, повинна бути закритою протягом усіх шести днів праці, але в день суботній має бути відчиненою, – так само і в день нового місяця вона буде відкритою.
2 І ввійде володар у притвор брами з боку зовнішнього двору й стане при одвірках брами, а священики здійснять від його особи жертву всепалення, а також його мирні жертви. Він (володар ) схилиться в поклоні на порозі брами й вийде, браму ж не замикатимуть аж до вечора.
3 Народ краю поклонятиметься перед Господом перед входом до внутрішньої брами щосуботи й кожного нового місяця.
4 В суботній день володар принесе в жертву всепалення Господу шість ягнят без вади й одного барана без вади.
5 Його хлібним даром має бути разом з бараном одна ефа (40 кг ) муки; а хлібний дар до ягнят буде за бажанням володаря. Олії має бути один гін (6,65 літрів ) на ефу.
6 А в свято нового місяця володар принесе в жертву всепалення : одного бичка зі стада без вади, шість ягнят і барана – усі без вади.
7 Його хлібний дар має бути : одна ефа муки разом з бичком і одна ефа з бараном, а з кожним ягням – стільки муки, скільки володар побажає, але на кожну ефу муки має бути один гін олії.
8 Входити в браму володар повинен через притвор і так само виходити з неї.
9 Під час свят, коли народ краю приходить до Господа, аби поклонитись Йому, нехай кожен, хто ввійшов через північну браму, виходить через південну браму, а хто ввійшов через південну браму, нехай виходить через браму північну. У жодному разі ніхто не повинен повертатись назад і виходити через браму, якою ввійшов, а лише через протилежну.
10 Володар також нехай входить разом з людьми, коли входять вони, – так само й виходить, коли виходить народ.
11 У свята і в урочисті дні хлібні дари від володаря мають бути: одна ефа муки з кожним бичком і одна ефа з кожним бараном, а з ягнятами – скільки він побажає. Олії має бути один гін на ефу муки .
12 Якщо ж володар добровільно побажає принести жертву всепалення, або мирну жертву Господу, то нехай відкриють йому браму, що в напрямку сходу, – він здійснить свою жертву всепалення і свою мирну жертву так само, як він робить у суботній день, і вийде. Коли він вийде, замкнуть за ним браму.
13 Щодня вранці приносьте Господу в жертву всепалення однолітнє ягня без вади.
14 Щоранку разом з ягням слід приносити хлібний дар Господу: шосту частину ефи муки й третю частину гіна олії, аби змішати з мукою. Це має бути постійною постановою назавжди.
15 Нехай же щоранку приносять у жертву всепалення ягня, а також хлібний дар з олією як постійну жертву всепалення.
Спадщина володаря
16 Так говорить Владика Господь: Якщо володар щось (в т.ч. землю ) подарує зі своєї власності одному зі своїх синів, то це стане його (того сина ) спадщиною, яка перейде і до онуків володаря і стане їхнім спадковим володінням.
17 Але коли він дасть щось (можливо, землю ) зі свого володіння в дар одному зі своїх рабів, то воно буде його до року звільнення, після чого повернеться володареві, – лише його дітям може перейти у спадщину володіння володаря.
18 Але й володар у жодному разі нічого не привласнить собі зі спадщини людей, насильно позбавляючи їх власного володіння. Своїм дітям нехай він передає у спадщину виключно свій наділ, аби ніхто з Мого народу не був позбавлений власної спадщини…
Приміщення, де готуватимуть жертви для народу
19 Після цього провідник увів мене через прохід, що був збоку брами, до священних кімнат, що належать священикам, з північної сторони. Там, у самому кінці цих кімнат, зі сторони заходу, я побачив особливе приміщення.
20 І він сказав мені: Це те місце, де священики готуватимуть м’ясо жертв за провину й жертв за гріх, – тут вони будуть пекти і хлібні дари, аби їх не виносити на зовнішній двір, щоб ніхто з людей не доторкнувся до священного.
21 Потім він мене вивів на зовнішній двір і провів мене до кожного з чотирьох кутів двора, – виявилось, що в кожному куті двора, існує однаковий окремий дворик.
22 У всіх чотирьох кутах двору були криті дворики, завдовжки – сорок ліктів , а завширшки – тридцять ліктів. Всі дворики в усіх чотирьох кутах двору були однакового розміру.
23 Довкола кожного з усіх чотирьох була огорожа з каменю , а в нижній частині по всьому периметру огорожі були влаштовані кухонні печі.
24 І він мені сказав: Це – приміщення для кухарів, де храмові слуги готуватимуть жертви для народу.