Голосіння над Єгиптом
1 Далі було до мене Господнє слово такого змісту:
2 Сину людський, проголоси пророцтво й скажи: Так говорить Владика Господь: Голосіть: Ой, який же злощасний цей день!
3 Адже близько день! Близько Господній день, – день хмарний, час відплати народам!
4 Нагряне меч на Єгипет, і затремтить від страху Ефіопія, особливо коли падатимуть вбиті в Єгипті, й забиратимуть його багатства та руйнуватимуться його основи.
5 Ефіопія, Лівія і Лідія та всі змішані народи , а також кувійці, разом з дітьми землі Заповіту, – всі з ними (єгиптянами ) поляжуть від меча.
6 Так говорить Господь: Впадуть усі підпори Єгипту й рухне гординя його сили від Міґдолу й до Сієни, – всі поляжуть у ньому від меча, – говорить Владика Господь.
7 І стане Єгипет найбільш спустошеним серед інших спустошених країн, а його міста будуть зруйновані понад усі інші зруйновані міста.
8 Усі зрозуміють, що Я – Господь, коли пошлю вогонь на Єгипет, і будуть розбиті всі, що йому допомагають.
9 У той день вийдуть від Мене на кораблях посланці, аби налякати (попередити ) безпечних ефіопців. У день Єгипту, який надходить, охоплять їх муки відчаю.
10 Так говорить Владика Господь: Я покладу край багатолюдному Єгипту рукою вавилонського царя Навуходоносора.
11 Його самого (Навуходоносора ) і його народ, – найлютіший з-посеред інших народів, – спроваджу для спустошення землі, – вони спрямують свої мечі проти Єгипту, наповнять цей край убитими.
12 Я осушу їхні ріки (притоки Нілу ), передам ту землю в руки злочинців, – спустошу країну та все, що на ній, руками чужинців. Це сказав Я, Господь!
13 Так говорить Владика Господь: Я знищу їхніх ідолів та покладу край бовванам Нофа (Мемфіса ). Єгипетський край залишиться без Володаря, і всю єгипетську землю охопить жах.
14 Я спустошу Патрос, зішлю вогонь у Цоан, і звершу Мої присуди над Но (Фіви ).
15 Зіллю Свій гнів на Сін (Сієна ), твердиню Єгипту, і знищу багатолюдні Фіви.
16 Отже, я спроваджу на Єгипет вогонь, – від болю стогнатиме Сін, Фіви будуть зруйновані, а в Мемфіс посеред дня увірвуться вороги.
17 Юнаки Авена (Геліополіса ) і Пі-Весета поляжуть від меча, або підуть у полон.
18 У Тахпанхесі стане темно посеред дня, коли Я трощитиму там єгипетське ярмо і нищитиму в ньому гордість його сили, – його покриє хмара, коли його дочок забиратимуть у полон.
19 Ось такий присуд Я здійсню над Єгиптом, і пізнають, що Я – Господь.
Пророцтво про фараона
20 В одинадцятому році, першого місяця , в сьомий день місяця було до мене Господнє слово такого змісту:
21 Сину людський, Я зламав рамено (силу ) фараона, єгипетського царя, і воно залишається не перев’язаним, щоб могло бути вилікуване, – не накладений пластир, аби його обвинути і щоб поновилась сила вхопитися за меча.
22 Тому так говорить Господь Бог: Ось Я виступаю проти фараона, єгипетського царя. Я зламаю його здорове рамено, а не те, що вже зламане, так що меч випаде з його рук.
23 Я розпорошу єгиптян поміж народами й розвію їх по різних країнах.
24 Натомість зміцню руки вавилонського царя і вкладу Свій меч, який розіб’є рамено (потугу ) фараона, – смертельно поранений фараон перед ним лише тяжко стогнатиме.
25 Так, Я зміцню руки вавилонського царя, а руки фараона опустяться. І, коли Я вкладу Свій меч у руку вавилонського царя, і він її простягне на єгипетський край, всі пізнають, що Я – Господь.
26 Я розпорошу єгиптян між народами та розкидаю їх по різних країнах, і тоді вони пізнають, що Я – Господь.