Пророцтво про зруйнування Єрусалима та полон його жителів
1 Слово, яке було Єремії від Господа, коли цар Седекія послав до нього Пашхура, сина Малкії, і священика Софонію, сина Маасея, з такими словами:
2 Запитай, будь ласка, Господа відносно нас, адже вавилонський цар Навуходоносор воює проти нас. Може Господь, як колись , учинить заради нас Свою гідну подиву справу, аби Навуходоносор відійшов від нас (Єрусалима ).
3 Єремія їм відповів: Скажіть Седекії,
4 що говорить Господь, Бог Ізраїлів: Ось Я повертаю проти вас військову зброю, що у ваших руках, і якою ви воюєте з вавилонським царем та з халдеями, які вас оточили поза мурами, і введу їх усіх у це місто.
5 Я Сам воюватиму проти вас простягненою рукою і могутнім раменом у гніві й запалі та великому обуренні.
6 Я знищу всіх, котрі мешкають у цьому місті, – людей і тварин, – вони загинуть від великої моровиці.
7 А після цього, – говорить Господь, – Я видам Юдейського царя Седекію, його можновладців , народ і всіх, котрі врятувались у цьому місті від моровиці, від меча і від голоду, в руки вавилонського царя Навуходоносора, – в руки їхніх ворогів, тобто в руки тих, котрі прагнуть їх смерті. Він (цар ) вбиватиме їх мечем, не щадячи їх, не співчуваючи, і не виявляючи милосердя.
8 А цьому народові скажи, що говорить Господь: Ось Я пропоную вам вибір: дорогу життя і дорогу смерті.
9 Хто залишатиметься в цьому місті, той загине від меча, від голоду й від моровиці, а хто вийде і перейде до халдеїв, що вас оточили, той житиме, і життя його буде йому як здобич.
10 Адже Я звернув Свій погляд проти цього міста на зло, а не на добро, – говорить Господь, – і воно буде віддане в руки вавилонського царя, який спалить його вогнем.
Господнє Слово нащадкам роду Давида
11 А домові Юдейського царя порадь вислухати Господнє слово:
12 Роде Давидів! Так говорить Господь: З самого ранку (постійно ) чиніть правосуддя, рятуйте пригнобленого з рук злочинця, аби Мій гнів, через ваші погані вчинки, не спалахнув, як вогонь, і не розгорівся так, що ніхто не зможе загасити.
13 Ось Я виступаю проти тебе, мешканцю долини, скеле над рівниною, – говорить Господь, – проти вас, що говорите: Хто посміє виступити проти нас? Хто увірветься в наші помешкання?
14 Знайте : Я вас покараю згідно з плодами ваших учинків, – говорить Господь, – запалю вогонь у його (Єрусалима ) лісі, який пожере все, що довкола нього.