Жертва за гріх
1 Розмовляючи з Мойсеєм далі, Господь сказав:
2 Звернись до Ізраїльських нащадків і скажи: Якщо хтось ненавмисне згрішить проти якоїсь із Заповідей Господніх і учинить щось таке, що суперечило б одній з них,
3 і якщо згрішить помазаний священик, навівши цим провину на народ, то нехай він принесе за свій гріх, який учинив, безвадне теля з великої худоби в жертву за гріх Господу.
4 Він приведе теля до входу в Намет Свідчення перед Господом, покладе свою руку на голову теляти й заріже те теля перед Господом.
5 Помазаний священик візьме частку з крові теляти і внесе її в Намет Свідчення.
6 Священик вмочить свій палець у кров і сім разів покропить кров’ю перед Господом, навпроти завіси Святині.
7 Потім священик нанесе кров на роги жертовника кадильного ладану, що перед Господом у Наметі Свідчення. Решту крові теляти він виллє до підніжжя жертовника всепалення, що при вході в Намет Свідчення.
8 А весь жир теляти, жертви за гріх, він відокремить від неї, зокрема, це жир, який покриває нутрощі, й увесь сальник (чепець ),
9 обидві нирки й жир, що на них, жир над стегнами і сальник, що над печінкою, – відділить його разом із нирками,
10 як відділяється в теляти мирної жертви. Усе це священик спалить на жертовнику всепалення.
11 А шкуру теляти та всю його тушу разом із його головою, з його кінцівками, його нутрощами та його фекаліями – загалом
12 усе теля, – винесе за табір на чисте місце, де висипають попіл, і спалить його на дровах у вогні. На попелищі воно буде спалене.
13 Якщо ж ненароком схибить уся Ізраїльська громада, і ця справа утаїться від відома громади, і таким чином буде порушена одна з Заповідей Господа, чого не можна було чинити, і вони допустяться провини,
14 то, коли гріх, який вони учинили, буде усвідомлений, то нехай громада принесе в жертву за гріх тельця з великої худоби. Вони приведуть його до Намету Свідчення,
15 а старійшини громади покладуть свої руки на голову тельця перед Господом, після чого тельця заріжуть перед Господом.
16 Помазаний священик внесе частку з крові тельця в Намет Свідчення.
17 Священик вмочить у кров свій палець і сім разів покропить перед Господом біля завіси Святині.
18 Відтак він нанесе кров на роги жертовника, що перед Господом у Наметі Свідчення. Решту крові він виллє до підніжжя жертовника всепалення, що при вході в Намет Свідчення,
19 а весь його жир він від нього відокремить і спалить на жертовнику.
20 Тож учинить з цим тельцем так само, як учинив із тельцем жертви за гріх. Саме так нехай зробить. Так священик здійснить за них викуплення, і їм буде прощено.
21 Все, що залишилось із тельця він винесе за табір і спалить його так само, як спалив попереднього тельця. Це жертва за гріх громади.
22 Якщо згрішить князь і ненароком порушить одну з усіх Заповідей Господа, Бога його, чого не можна робити, і таким чином стане винуватим,
23 то, коли його гріх, що він учинив, буде ним усвідомлений, нехай він принесе у жертву козла, самця без вади.
24 Він покладе свою руку на голову козла і заріже його там, де ріжуть жертви всепалення перед Господом. Це жертва за гріх.
25 Священик візьме на палець крові жертви за гріх і нанесе її на роги жертовника всепалення. Решту його крові виллє до підніжжя жертовника всепалення.
26 Після того весь його жир спалить на жертовнику так само , як жир мирної жертви. Таким чином священик звершить за нього викуплення від його гріха, і йому буде прощено.
27 Якщо ненароком згрішить хтось із народу землі, порушивши одну з Заповідей Господа, яких не можна порушувати, і стягне на себе провину,
28 то коли його гріх, який він учинив, буде ним усвідомлений, то він принесе у жертву за свій гріх, який учинив, козу – самичку без вади.
29 Він покладе свою руку на голову жертви за гріх і заріже ту жертву за гріх на місці всепалення.
30 Священик візьме своїм пальцем з її крові та помаже роги жертовника всепалення. Решту крові виллє до підніжжя жертовника.
31 Потім відокремить весь його жир, так само як відокремлюється жир із мирної жертви. Священик спалить його на жертовнику як приємні пахощі для Господа. Так священик звершить за людину викуплення, і їй буде прощено.
32 А якщо вона захоче принести як дар у жертву за гріх вівцю, то приведе самицю без вади.
33 Грішник покладе свою руку на голову жертви за гріх і заріже ту жертву за гріх на місці, де приносять жертву всепалення.
34 Священик візьме своїм пальцем з крові жертви за гріх і помаже роги жертовника всепалення. Решту її крові виллє до підніжжя жертовника.
35 Після цього відділить весь її жир, так само як відділяється жир з вівці мирної жертви. Священик спалить його на жертовнику для Господніх всепалень. Так священик звершить за людину викуплення за її гріх, який вона учинила, і їй буде прощено.