1 Слова Амоса, котрий був пастухом у Текої. Він бачив видіння про Ізраїль за днів Уззії, юдейського царя. Царем в Ізраїлі тоді був Єровоам, син Йоаша, – за два роки до землетрусу.
2 Він сказав: Як тільки Господь заговорить із Сіону, і з Єрусалима подасть Свій голос, зразу засумують улюблені пастухами пасовиська і висохнуть вершини Кармелю.
Покарання для Дамаска
3 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Дамаска Я не пощаджу його, оскільки вони (його мешканці ) молотили Гілеад залізними зубцями .
4 Тому пошлю вогонь на дім Хазаїла, й він пожере укріплені палаци Бен-Гадада.
5 Я розіб’ю засуви Дамаска і знищу мешканців долини Авена, а також того, хто тримає скіпетр у Бет-Едені, і буде виселено арамійський народ до Кіра, – каже Господь.
Покарання для филистимців
6 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Ґази не відміню покарання від неї, оскільки вони (його мешканці ) всіх підряд брали в полон, аби продати Едомові.
7 Тому Я пошлю вогонь на стіни Ґази, який пожере її укріплені палаци.
8 Я знищу мешканців Ашдода й того, хто тримає скіпетр в Ашкелоні, й простягну Свою руку на Екрон, аж поки не загинуть залишки филистимців, – говорить Владика, Господь.
Покарання для Тира
9 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Тира не пощаджу його, оскільки вони (тирійці ) віддали Едомові всіх своїх полонених, не взявши навіть до уваги братерський договір.
10 Тому Я пошлю вогонь на стіни Тира, який пожере його укріплені палаци.
Покарання для Едому
11 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини Едому не відверну покарання від нього! Адже він з мечем у руках переслідував свого брата, тамуючи в собі усяке почуття милосердя. Він постійно палав гнівом, підживляючи свою несамовиту лють.
12 Тому Я пошлю вогонь на Теман, і він пожере укріплені палаци Боцри.
Покарання для аммонійців
13 Так говорить Господь: За три, навіть чотири, злочини аммонійців не відверну покарання від них! Адже вони розтинали вагітних гілеадійок, коли поширювали свої кордони!
14 Через те Я віддам стіни Рабби вогню, який пожере її укріплені палаци під бойові крики в день битви, під завивання вітру в час бурі.
15 Їхній цар піде у вигнання, а разом з ним і його можновладці, – говорить Господь.