Господня слава наповнила Храм
1 Тоді провідник привів мене до брами, що була зі сторони сходу.
2 І я побачив, як зі сходу наближається слава Ізраїлевого Бога. Його голос був, наче шум (гул ) великої води, – й земля освітилась сяйвом його слави.
3 Це видіння було подібне до того видіння, яке я бачив, коли Він (Господь ) йшов нищити місто. Воно (видіння ) також було подібне до того видіння, яке я бачив біля ріки Кевар. І я впав долілиць.
4 І коли Господня слава ввійшла в Храм через браму, що звернена в східному напрямку,
5 Дух мене підняв і переніс у внутрішній двір. І я побачив, як Господня слава наповнила Храм.
6 У той час як провідник стояв біля мене, я почув голос Того, що звертався до мене з Храму.
Ізраїлів рід вже не буде опоганювати Господнє Ім’я
7 Він сказав мені: Сину людський, це – місце Мого престолу й підніжок Моїх ніг, де Я назавжди поселюся серед Ізраїлевих дітей. Вже ніколи Ізраїлів рід, – ні вони, ані їхні володарі, – більше не будуть опоганювати Моє святе Ім’я своєю розпустою та трупами своїх царів на їхніх узвишшях .
8 Адже вони (царі ) ставили свої пороги дверей поруч з Моїми порогами і свої одвірки поруч з Моїми одвірками, й лише стіна була між Мною та між ними. Вони безчестили Моє святе Ім’я своїми гидотами, які вони чинили. Тому Я вигубив їх у Своєму гніві.
9 Тож тепер нехай усунуть від Мене свої розпусні вчинки й трупи своїх царів, тоді Я оселюся посеред них навіки.
10 Що ж до тебе, сину людський, сповісти нащадкам Ізраїля про цей Храм, аби їм стало соромно за свої гріхи, й вони усвідомили суть запропонованого зразка.
11 І коли їм, насправді, стане соромно за все те, що вони творили, то накресли перед ними запропонований зразок Храму, його впорядкування, його виходи та його входи, весь його зовнішній вигляд і всі пов’язані з цим постанови, всі його правила та його закони. Нехай вони запам’ятають усі його обриси та всі його символи й дотримуються їх.
12 Така постанова щодо Храму: Територія верхів’я гори та вся його прилегла довкола місцевість, – це святиня святинь. Ось такий закон про Храм.
Розміри жертовника
13 А тепер розміри жертовника в ліктях, – лікоть має бути як звичайний лікоть, плюс долоня. Долішня (нижня ) основа має бути на лікоть глибиною, і на лікоть шириною, а його довколишній виступ (обрамування ) по краях в одну долоню. Далі йде висота жертовника.
14 Від долішньої основи, що в землі, до нижнього виступу (зверху ) – два лікті, й завширшки – один лікоть; від малого виступу до виступу великого – чотири лікті й завширшки так само – лікоть.
15 Сам жертовник для вогнища – висотою в чотири лікті, від якого по кутах виступають вгору чотири роги.
16 Місце (платформа ) для вогнища квадратної форми, з чотирма однаковими сторонами по дванадцять ліктів завдовжки і дванадцять ліктів завширшки.
17 Майданчик, на якому жертовник-вогнище стоїть, має по чотирнадцять ліктів завдовжки, чотирнадцять ліктів завширшки, з усіх чотирьох його сторін. Його довколишній виступ (обрамування ) має половину ліктя, і його основа – лікоть довкола. Сходи до нього зі східної сторони.
Освячення жертовника
18 Далі Він (голос із Храму ) сказав мені: Сину людський, так говорить Владика Господь: Оце постанова щодо жертовника на той день, коли його виготовлять, аби приносити на ньому жертви всепалення і окроплять його кров’ю.
19 Священикам з покоління Левія, нащадкам Садока, котрі наближені до Мене, щоб служити Мені, – говорить Владика Господь, – даси однолітнього бичка зі стада для жертви за гріх.
20 І візьмеш частину його крові, аби нею помазати чотири його (жертовника ) роги, й чотири кути його виступаючої внизу основи, а також її довколишнє обрамування, – так ти його очистиш і здійсниш обряд викуплення.
21 Тоді візьмеш бичка, принесеного в жертву за гріх, і спалиш у визначеному місці Храму, поза Святилищем.
22 А наступного дня принесеш у жертву за гріх козла з отари без вади й звершиш очищення жертовника так, як його очистили жертвою бичка.
23 А коли ти закінчиш очищення, то візьмеш зі стада іншого бичка без вади, а також з отари барана без вади,
24 й поставиш їх перед Господом; священики потрусять над ними сіллю і принесуть їх Господу як жертву всепалення.
25 Протягом семи днів щодня приноситимеш козла в жертву за гріхи, а також бичка зі стада і барана з отари без фізичних вад.
26 Протягом семи днів нехай священики звершують над жертовником обряд викуплення, його очищення та його освячення.
27 Після завершення цих днів, починаючи з восьмого дня й надалі, священики звершуватимуть на цьому жертовнику ваші жертви всепалення й ваші мирні жертви подяки за спасіння, і Я прийму вас, – говорить Владика Господь.