Залишок юдеїв наперекір Господньому велінню пішли в Єгипет
1 Щойно Єремія скінчив звіщати всьому народові всі слова Господа, їхнього Бога, з якими Господь, їхній Бог, послав його до них,
2 як почали говорити Азарія, син Гошаї, Йоханан, син Кареаха, а також інші зухвалі мужі, котрі сказали Єремії: Ти неправду говориш, і тебе Господь, наш Бог, не послав, аби сказати: Не йдіть у Єгипет, щоб там проживати.
3 Це Барух, син Нерії, налаштовує тебе проти нас, аби видати нас у руки халдеїв, аби ті нас убивали й запровадили нас у Вавилон.
4 Тож ні Йоханан, син Кареаха, ні військові провідники, ні всі інші люди не послухались наказу Господа, щоб оселитись в Юдейському краю.
5 Всупереч попередженню , Йоханан, син Кареаха, і всі військові провідники, зібрали той невеликий залишок юдеїв, котрі повернулися з-посеред усіх народів, де вони були розпорошені, щоб замешкати в Юдейському краю, –
6 чоловіків, жінок і дітей, а також царських дочок, – тобто всіх людей, яких Невузарадан, начальник охорони, залишив з Ґедалією, сином Ахікама, Шафановим онуком. Взяли також пророка Єремію та Баруха, сина Нерії,
7 і, наперекір Господньому велінню, пішли в Єгипет. Незабаром вони прибули до Тахпанхесу.
8 І було Господнє слово до Єремії в Тахпанхесі, такого змісту:
9 Візьми в свої руки великі камені, й у присутності Юдейських людей закопай їх під цеглинами на глиняному майданчику перед входом у палац фараона в Тахпанхесі.
10 Після цього скажи їм: Так говорить Господь Саваот, Бог Ізраїлю: Ось Я спроваджу вавилонського царя Навуходоносора, Мого слугу, й поставлю його престол на цих каменях, які я тут закопав, і він поставить над ними свій намет (балдахін ).
11 Він прийде і вдарить єгипетський край, – хто призначений на смерть, піде на смерть, а хто в полон, – піде в полон, а хто під меч, – піде під меч.
12 Він віддасть вогню храми єгипетських богів, і спалить їх, або забере їх (богів ) із собою і так огорнеться в єгипетський край, як пастух огортається у свій плащ, – і піде звідти з миром.
13 Він порозбиває стовпи Дому (храму ) Сонця (Геліополіса ), що в єгипетському краю , і спалить вогнем доми (капища ) єгипетських богів.