Виготовлення Ковчегу Свідоцтва
1 Далі Бецалеїл зробив Ковчег з дерева акації. Його довжина була два з половиною ліктя, його ширина півтора ліктя, а його висота також півтора ліктя.
2 Він обклав його ззовні та зсередини чистим золотом, а довкола нього зробив золотий вінець.
3 А ще він вилив для нього чотири золотих кільця по чотирьох його кутах. Два кільця з одного його боку та два кільця з його другого боку.
4 З акацієвого дерева він зробив держаки і обклав їх золотом.
5 Держаки він вклав у кільця по боках Ковчега, щоб носити Ковчег.
6 Зробив він з чистого золота і віко для Ковчега ; його довжина була два з половиною ліктя, а його ширина півтора ліктя.
7 Він виготовив два золотих херувими. Вони були кованим виробом для обох країв віка.
8 Одного херувима він установив з одного краю, а другого херувима з іншого краю віка. Херувими були виготовлені суцільними з віком на обох його краях.
9 Херувими мали простягнені вгору крила, затінюючи своїми крилами віко. Їхні обличчя були спрямовані одне до одного. Одночасно обличчя херувимів були звернені і на віко.
Виготовлення столу для Виставних хлібів
10 Він зробив з дерева акації стіл. Його довжина була два лікті, ширина його – один лікоть, а висота – півтора ліктя.
11 Він обклав його чистим золотом і зробив довкола нього золотий вінець.
12 Він зробив для нього довкола обрамлення шириною в долоню, а по обрамленню кругом зробив золоте оздоблення.
13 Також відлив для нього чотири золотих кільця, і прикріпив кільця на чотирьох кутах до його чотирьох ніжок.
14 Кільця для кріплення держаків, щоб переносити стіл, були прикріплені нижче карниза.
15 А самі держаки для переноски стола він зробив з акацієвого дерева і покрив їх золотом.
16 З чистого золота він зробив і посуд до столу: полумиски, кадильниці, кухлі та чаші, які використовувались під час приношення жертв возливання.
Виготовлення золотого світильника
17 Потім він зробив світильник з чистого золота. Світильник був виготовлений методом кування: його підставка і стебло, його відгалуження і його чашечки, його бруньки та його квіти – все було суцільне з ним.
18 Шість відгалужень виходили з його боків, – по три відгалуження світильника з одного боку стовбура і три відгалуження світильника з другого його боку.
19 Три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на одному відгалуженні, і три чашечки, подібні до мигдалю, брунька і квіточка на другому відгалужені – і так для всіх шести відгалужень, що виходили зі стовбура світильника.
20 А на світильнику на його стовбурі були чотири, подібні до мигдалю, чашечки з його бруньками та його квіточками.
21 Чашечки були на стовбурі під першими двома відгалуженнями і чашечки на ньому під другими двома відгалуженнями, нарешті чашечки на стовбурі під останніми двома відгалуженнями з нього. І так у всіх шістьох відгалуженнях, що виходили зі стовбура.
22 Так що все: і чашечки і його відгалуження, що виходили з нього, були суцільні з ним . Увесь він був суцільним чеканним виробом з чистого золота.
23 Він також зробив з чистого золота сім його лампадок, щипці для нього та його мисочки для недогарків .
24 Світильник і все його обладнання він зробив з таланта чистого золота.
Виготовлення жертовника для кадіння
25 Бецалеїл зробив і жертовник для кадіння з дерева акації – лікоть у довжину, лікоть у ширину, квадратний, і два лікті у висоту. З нього виходили чотири його роги.
26 Він обклав його чистим золотом – його верх, його сторони довкола і його роги. Він також зробив довкола нього золотий вінець.
27 А під його вінцем він прикріпив до двох його кутів два золотих кільця. Це було зроблено з обох боків жертовника для держаків, аби за їх допомогою його переносити.
28 Держаки він зробив з акацієвого дерева і обклав їх золотом.
29 Він також виготовив святий єлей помазання і чисту кадильну суміш, – митецький витвір мироварника.