Суддя Девора
1 Після смерті Егуда Ізраїльтяни знову почали чинити зло перед Господом.
2 Тому Господь віддав їх у руки ханаанського царя Явіна, який владарював у Хацорі. Головнокомандувачем його війська був Сісера, який мешкав у Харошет-Ґоїмі.
3 І знову Ізраїльтяни заволали до Господа, адже він (Явін ) мав дев’ятсот залізних колісниць, і протягом двадцяти років дуже пригноблював Ізраїльтян.
4 Суддею в Ізраїлі в той час була пророчиця, дружина Лаппідота, Девора.
5 Вона сиділа під Пальмою Девори між Рамою та між Бетелем на Єфремовому узгір’ї, а Ізраїльтяни приходили до неї, щоб розсуджувати справи.
6 Вона послала заклик до Барака, Авіноамового сина, з Нефталимового Кедеша, такого змісту: Так говорить Господь, Бог Ізраїлю: Вирушай і йди до гори Тавор, взявши з собою десять тисяч мужів з нащадків Нефталима та з нащадків Завулона!
7 Я ж приведу до тебе, до потоку Кішон, Сісеру, начальника війська Явіна, разом з його колісницями та його військом, і віддам його в твої руки.
8 А Барак їй відповів: Якщо підеш зі мною, то і я піду, а якщо не підеш зі мною, то не піду і я!
9 А вона відповіла: Я неодмінно піду з тобою, але тоді слава від того походу, який здійснюватимеш, дістанеться не тобі, адже Господь видасть Сісеру в руки жінки! Девора встала й вирушила з Бараком до Кедеша.
10 Тож Барак скликав до Кедеша воїнів від племені Завулона та Нефталима, – десять тисяч мужів пішли дружно за ним. Пішла з ним також і Девора.
11 В той час кенеєць Хевер відокремився від кенейців, тобто від нащадків Ховава, родича Мойсея, і поставив свій намет біля дуба Цаананім, що неподалік Кедеша.
12 Коли ж Сісері донесли, що Барак, син Авіноама, зійшов на гору Тавор,
13 то Сісера зібрав усі свої колісниці. У кількості в дев’ятсот залізних бойових колісниць, він вирушив з усім своїм військом з Харошет-Ґоіма до потоку Кішон.
14 В той час Девора промовила до Барака: Вирушай, адже це той день, у який Господь видасть Сісеру в твої руки! Ось Господь вже пішов перед тобою! Тож Барак, разом з десятьма тисячами воїнів зійшов з гори Тавор.
15 З появою Барака та його виблискуючих мечів на Сісеру з усіма його колісницями та всім його військом Господь навів сум’яття й паніку , так що Сісера зіскочив з колісниці, й побіг пішки.
16 Барак же переслідував колісниці та його військо аж до Харошет-Ґоіма. Тоді полягло від меча все військо Сісери, – жоден з воїнів не врятувався.
17 Що ж до самого Сісери, то він ледве добіг до намету дружини кенейця Хевера, оскільки між хацорським царем Явіном та між родиною кенейця Хевера був мир.
18 Яїл вийшла назустріч Сісері й сказала йому: Зайди, мій володарю, зайди до мене, – не бійся! Він зайшов до неї в намет, і вона накрила його покривалом.
19 Тоді він її попросив: Дай мені, будь ласка, трохи напитись води, бо мене мучить спрага. Вона відкрила бурдюк з молоком, напоїла його і знову накрила.
20 Він же сказав їй: Стань при вході в намет і, якщо хтось прийде й запитає тебе, чи тут хтось є, то відповідай: Немає нікого!
21 Потім Яїл, дружина Хевера, взяла наметовий кілок, вхопила в руку молоток і крадькома підійшла до нього. Він, змучений, міцно спав. Підступивши, вона вбила кілок у його скроню, так що він увійшов у землю. Так він (Сісера ) помер.
22 Побачивши Барака, який переслідував Сісеру, Яїл вийшла йому назустріч і промовила до нього: Ходи-но, я покажу тобі чоловіка, якого ти шукаєш! Увійшовши в намет, він побачив мертвого Сісеру з кілком у своїй скроні!‥
23 У той день Бог упокорив перед Ізраїльтянами ханаанського царя Явіна.
24 Після цього рука Ізраїльтян зміцнювалась і ставала все тяжчою над ханаанським царем Явіном, доки вони цілком не знищили цього ханаанського володаря на ім’я Явін.