Як поводитися із вбитим невідомим вбивцею
1 Якщо на землі, яку Господь, твій Бог, дає тобі у володіння, буде знайдений убитий, який лежить у полі, й не відомо, хто його вбив,
2 то твої старійшини й судді вийдуть та зміряють відстань до міст, що навколо вбитого.
3 Коли буде визначене найближче до вбитого місто, то старійшини того міста візьмуть ялівку з великої худоби, яка ще не була задіяна в праці і яка не ходила в ярмі.
4 Старійшини того міста приведуть ялівку в дику долину, яка ще не оброблювалась, не засіювалась, і в тій долині зламають ялівці шию.
5 Тоді підійдуть священики, нащадки Левія, оскільки Господь, твій Бог, обрав їх, аби Йому служили і благословляли Господнім Іменем, і щоб за їх вказівкою вирішувалась кожна суперечка і кожна складна справа.
6 Отже, всі старійшини того міста, що найближче до вбитого, вмиють свої руки над ялівкою, якій зламано в долині шию,
7 і озвуться такими словами: Наші руки не пролили цієї крові, й наші очі того не бачили.
8 Прости, Господи, Свій народ, Ізраїль, якого Ти визволив, і не допусти, щоб невинна кров залишилась на Твоєму народі, Ізраїлі! Так вони будуть очищені від тієї крові,
9 і так ти загладиш гріх невинно пролитої крові з-посеред себе, якщо учиниш те, що справедливе в очах Господа.
Як поводитися із жінкою-полонянкою
10 Коли ти вирушиш на війну проти своїх ворогів, і Господь, твій Бог, видасть їх у твої руки, й ти захопиш у них полонених,
11 і побачиш серед полонених вродливу з вигляду жінку, уподобаєш її та захочеш узяти її собі за дружину,
12 то введеш її у свій дім, а вона нехай обстриже свою голову, обітне свої нігті,
13 а також здійме з себе одяг свого полону. Протягом місяця вона мешкатиме у твоєму домі й оплакуватиме свого батька та свою матір. Після цього ти можеш зблизитись з нею і станеш її чоловіком, а вона буде твоєю дружиною.
14 Якщо вона перестане тобі подобатись, то відпустиш її, куди вона забажає, але в жодному разі не продавай її за гроші. Ти не повинен ставитись до неї, як до невільниці, бо ти її принизив.
Дві дружини одного чоловіка
15 Якщо в якогось чоловіка буде дві дружини, одна кохана, а друга нелюба, і вони обидві , – як кохана, так і нелюба, – народять йому синів , і первонародженим виявиться син нелюбої,
16 то коли він даватиме своїм дітям у спадщину своє майно, то він не може визнати первородним сина коханої, нехтуючи первонародженим сином нелюбої,
17 але визнає первородним сина нелюбої, наділивши його подвійною часткою з усього, що в нього буде. Адже він є початком його сили, і йому належить право первородства.
Норовливий і бунтівливий син
18 Якщо хтось має норовливого і бунтівливого сина, який не прислухається ні до голосу свого батька, ні до голосу своєї матері. І хоч вони його приборкують, однак він їх не слухає, то
19 нехай тоді його батько і його мати візьмуть його, приведуть його до старійшин його міста, до брами того поселення,
20 і скажуть старійшинам його міста: Цей наш син непокірливий і бунтівливий, не слухається нашого голосу, марнотратник і п’яниця.
21 Тоді всі чоловіки того міста поб’ють його камінням, і він помре. Так викорениш зло з-посеред себе, а весь Ізраїль, почувши про це , буде боятися.
Різноманітні настанови
22 Якщо хтось скоїв гріх й буде винесений йому смертний вирок, і він буде вбитий через повішення на дереві,
23 то його тіло не повинно залишатись на дереві протягом ночі, але неодмінно поховайте його того ж дня, бо кожний, хто висить на дереві, проклятий Богом. Тож не оскверняйте своєї землі, яку Господь, ваш Бог, дає вам у спадщину.