Господь захищатиме Єрусалим
1 Провіщення Господнього слова про Ізраїль. Ось що сказав Господь, Котрий розпростер небеса, заснував землю і сформував у людині духа, який у ній:
2 Ось Я уподібню Єрусалим до чаші запаморочення для всіх навколишніх народів, – недоля захопить і Юдею під час облоги Єрусалима.
3 Станеться того дня таке, що Єрусалим перетвориться на тяжкий камінь для всіх народів. Хто лише спробує його підняти, буде тяжкопораненим, особливо коли зберуться проти нього всі народи землі.
4 Того дня, – говорить Господь, – уражу кожного коня полохливістю, а його вершника безумством, однак, вражаючи сліпотою всіх коней оточуючих народів (язичників ), Я не спускатиму Своїх очей з нащадків Юди.
5 Тоді можновладці Юдеї усвідомлять у своїх серцях: Сила мешканців Єрусалима таки в Господі Саваоті, їхньому Богові.
6 У ті часи Я уподібню провідників Юдеї до жаровні з вогнем між дровами або до смолоскипів серед снопів. Вони віддаватимуть вогню довколишні народи справа і зліва, тоді як Єрусалим і надалі залишатиметься заселеним Єрусалимом на своєму місці.
7 Найперше Господь урятує Юдині намети, щоб слава Давидового роду і слава мешканців Єрусалима не затьмарювала слави Юдеї.
8 Того дня Господь захистить мешканців Єрусалима, так що найслабший серед них тоді уподібниться до Давида, а весь рід Давида, як Бог, – як Господній ангел, який іде перед ними.
9 У той час Я буду готовий нищити всі народи, які посміють напасти на Єрусалим.
Голосіння за Тим, Кого прокололи
10 А на рід Давида та на мешканців Єрусалима Я зіллю Дух милосердя і молитви, – вони дивитимуться на Мене, – на Того, Кого прокололи, і голоситимуть, як оплакують улюбленого сина -одинака , та гірко сумуватимуть, як сумують за перворідним.
11 Голосним того дня буде плач у Єрусалимі, як голосіння за Гадад-Ріммоном у долині Меґіддо.
12 Тоді плакатиме весь край, – голоситиме кожне плем’я окремо: нащадки роду Давида окремо, і їхні жінки окремо; нащадки роду Натана окремо, і їхні жінки окремо;
13 нащадки роду Левія окремо, і їхні жінки окремо; нащадки роду Шімея окремо, і їхні жінки окремо.
14 Решта нащадків усіх інших родів, – кожен рід окремо, і їхні жінки також окремо.