Розміри Храму, Святого та Святого Святих
1 Далі провідник увів мене в Храм і зміряв стовпи, – шість ліктів завширшки (завтовшки) з одного боку і шість ліктів завширшки – з іншого, – вони й визначали ширину входу в Скинію.
2 Ширина входу в Храм – десять ліктів, – а бокові стіни входу – по п’ять ліктів з обох сторін. Потім він зміряв його (зал Храма – Святе ). Він був завдовжки сорок ліктів, а завширшки – двадцять ліктів.
3 Провідник увійшов усередину, і зміряв торці стін при вході; вони були по два лікті завтовшки. Ширина входу мала шість ліктів, а ширина бокових стін з обох сторін від входу – сім ліктів.
4 Далі він зміряв його (внутрішнього приміщення) параметри, – воно було завдовжки двадцять ліктів і завширшки також двадцять ліктів, як і храмовий зал – Святе. Провідник сказав мені: Це – Святе Святих.
Бічні кімнати у храмових стінах
5 Потім він зміряв товщину храмових стін – шість ліктів. Навколо Храму були бічні кімнати – чотири лікті завширшки.
6 Бічні кімнати розташовувались одна над іншою в три поверхи, – по тридцять кімнат у кожному. Храмова стіна з усіх боків ззовні мала виступи, які підтримували перекриття бічних кімнат довкола, так що перекриття не було вмуроване в храмову стіну.
7 Кругові сходинки, що провадили до бічних кімнат верхніх поверхів, на кожному поверсі розширювались. Проходячи через середній поверх, вони з’єднували верхній поверх з нижнім. Оскільки бічні кімнати зі сходами до них проходили по всьому периметру храмової стіни, то з кожним поверхом угору ширина стіни Храму збільшувалась.
8 А ще я зауважив, що Храм збудований на високій платформі , заввишки шість ліктів, тобто в повну тростину. Вона виходить за межі самої стіни й служить фундаментом для бічних кімнат .
9 Ширина (товщина ) загальної зовнішньої стіни бічних кімнат – п’ять ліктів. Між платформою, на якій розташовувались бічні кімнати Храму,
10 й службовими приміщеннями був відкритий простір завширшки двадцять ліктів довкола – з усіх боків Храму.
11 Входи в бічні кімнати були зі сторони цього простору на виступаючу частину платформи, – в одні кімнати вхід був зі сторони півночі, а в інші – вхід зі сторони півдня. Ширина виступаючої частини платформи навколо Храму була п’ять ліктів.
Будівля зі сторони заходу
12 Зі сторони заходу за відкритим простором Храму знаходилась будівля, сімдесят ліктів завширшки. Стіна будівлі довкола була п’ять ліктів завтовшки, а його довжина – дев’яносто ліктів.
Розміри всього Храму
13 Провідник зміряв довжину всього Храму, – вона становила сто ліктів, – інакше кажучи , вся споруда, з врахуванням товщини стін, була завдовжки сто ліктів.
14 Ширина передньої (лицьової ) частини Храму, разом з відгородженим майданчиком зі східної сторони, – сто ліктів.
15 Він зміряв будівлю, яка була розташована за відкритим простором, позаду Храму. Вона була завдовжки сто ліктів, – з обох боків з нею межували галереї. Храмовий зал, його внутрішнє приміщення (Святе Святих ), а також притвор з боку двору, –
Устаткування Храму
16 його пороги, й вузькі ніші-вікна, та його триповерхова галерея з бічних кімнат – все, від порогів до вікон, було облицьоване деревом. Вікна були закриті.
17 Починаючи від одвірків, і до внутрішніх та зовнішніх приміщень Храму, – усі навколишні стіни всередині та ззовні в належних пропорціях і розмірах
18 були прикрашені вирізьбленими зображеннями херувимів і пальм, – одна пальма між одним херувимом та іншим херувимом. У херувимів було по два обличчя, –
19 обличчя людини звернене до пальми з одного боку, а обличчя лева – в бік пальми з іншого боку. Саме такі зображення були в усьому Храмі довкола, –
20 вирізьблені херувими й пальми на стінах Храму були від долівки (підлоги ) й до верху одвірків.
21 Одвірки храму були чотирикутні, а перед Святим Святих було щось на вигляд
22 дерев’яного жертовника, – три лікті заввишки, та по два лікті завдовжки й завширшки . Його кутові роги, його підніжжя (п’єдестал ) та його стінки були з дерева. Провідник сказав мені: Це – стіл, який завжди знаходиться перед Господнім обличчям.
23 Двері в Храмовий зал (Святе ), і в Святе Святих були двостулкові.
24 В обох дверях по дві стулки, що оберталися на завісах, – дві стулки в одних дверях, і дві стулки – в інших.
25 На дверях Храму були вирізьблені такі самі херувими й пальми, як і вирізьблені на стінах, – а ззовні перед входом у притвор Храму був дерев’яний піддашок.
26 На бічних стінах притвору, з обох боків були звужені вікна й вирізьблені пальми, як і на стінах бічних кімнат та піддашку.