Давид готує усе для будівництва Храму
1 Потім Давид сказав: Це має бути місцем для Храму Господа Бога, – тут буде в Ізраїлі жертовник всепалення.
2 За якийсь час Давид наказав зібрати приходців, котрі мешкали в Ізраїльському краю, і призначив з них каменярів висікати й обтесувати каміння для будівництва Божого Храму.
3 Давид також приготував багато заліза на цвяхи для скріплювання дверей, брам і одвірків та стільки багато міді, що не можна булоїї зважити;
4 так само і безліч кедрового дерева, оскільки сидонці й тирійці доставляли Давидові велику кількість цього дерева.
5 Давид розмірковував про себе: Мій син Соломон ще молодий і недосвідчений, а Храм, який належить побудувати для Господа, має своєю славою і красою перевищувати все, що досі існувало на світі. Тож я повинен для нього все приготувати. Тому Давид перед своєю смертю багато чого заготовив.
6 Після цього він покликав свого сина Соломона, й заповів йому збудувати Храм для Господа, Бога Ізраїлю.
7 Зокрема, Давид сказав Соломонові: Сину мій, я мав намір збудувати Храм для Імені Господа, мого Бога!
8 Але дійшло до мене Господнє слово такого змісту: Ти провадив великі війни й пролив багато крові. Тому ти не можеш будувати Храму для Мого Імені, оскільки ти пролив переді Мною на землі багато крові!
9 Проте від тебе народиться син, який буде мужем миру; Я сприятиму тому, щоб він мав спокій від усіх своїх довколишніх ворогів. Тому його ім’я має бути Соломон , і під час його владарювання Я подарую мир і спокій Ізраїлю.
10 Він збудує Храм Моєму Імені, і буде Мені сином, а Я йому буду Отцем. Я зміцню його царський престол над Ізраїлем навіки.
11 Тому тепер, мій сину, нехай буде Господь з тобою! Нехай тобі щастить в усьому, аби ти таки збудував Храм для Господа, твого Бога, як Він і заповів про тебе.
12 Нехай лише Господь дарує тобі розсудливість і мудрість, щоб коли Господь доручить тобі владарювання над Ізраїлем, ти дотримувався Закону Господа, твого Бога.
13 Тобі буде щастити, якщо тільки будеш дотримуватись настанов і Заповідей, які Господь заповів Ізраїлю через Мойсея. Будь мужнім і сміливим, не бійся і не лякайся!
14 Оце я, за своєю ощадливістю, приготував для Господнього Храму сто тисяч талантів золота й один мільйон талантів срібла , а міді та заліза так багато, що їх неможливо зважити. Я також приготував дерево та камінь, а ти до всього того можеш ще докладати.
15 Маєш також багато робітників, зокрема: теслярів, майстрів по каменю й по дереву, – усі вони знавці в своїй справі, вправні майстри
16 із золотом, сріблом, міддю та залізом, якому немає обліку. Отож, коли надійде час , вставай і берись за діло, а Господь буде з тобою!
17 Давид також заповів усім можновладцям Ізраїлю допомагати його синові Соломонові, заповідаючи:
18 Хіба не бачите, що з вами Господь, ваш Бог? Адже Він дав вам спокій звідусіль, оскільки віддав у мої руки мешканців землі. Нині земля підкорена Господу і Його народу.
19 Тому зараз скеруйте ваше серце і ваші думки до того, щоб самим підкоритись Господу, вашому Богові! Отже, вставайте і будуйте Святиню для Господа Бога, аби можна було перенести в Храм, який збудуєте для Імені Господа, Ковчег Господнього Заповіту та священні Божі речі!