Авія – цар Юдеї
1 У вісімнадцятому році Ізраїльського царя Єровоама став царем у Юдеї Авія.
2 Він три роки владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері – Міхая (Мааха ). Вона була дочкою Уріїла з Гіви. Між Авією та Єровоамом також точилася війна.
3 Розпочав війну Авія, з військом у кількості чотириста тисяч хоробрих, добірних воїнів. Проте і Єровоам був готовий до війни з ним, а його армія налічувала так само вісімсот тисяч добірних, хоробрих воїнів.
4 Піднявшись на одну з гір Єфремового нагір’я, Цемараїм, Авія заволав: Слухайте мене, Єровоаме, і всі Ізраїльтяни!
5 Хіба ви забули, що Господь, Бог Ізраїлю, дав царське владарювання над Ізраїлем навіки Давидові та його нащадкам, згідно з постійно діючим Заповітом, закріпленим сіллю ?
6 Тимчасом як Єровоам, Неватів син, слуга Давидового сина Соломона, збунтувався, повставши проти свого володаря,
7 навколо нього зібралися негідні люди й нікчемні сини, які здобули перевагу над Ровоамом, сином Соломона. А Ровоам був ще молодим та слабодухим, і не мав рішучості виступити проти них.
8 Тепер же ви вважаєте, що зможете протистояти Господньому царству, відданому в руки нащадків Давида, оскільки ви дуже численні, й маєте з собою золотих тельців, які вам виготовив Єровоам за богів?!
9 Хіба не ви повиганяли Господніх священиків, нащадків Аарона, а також левітів, настановивши собі священиків, як зробили народи інших країв, де достатньо будь-кому прийти з тельцем і сімома баранами, і він зможе стати священиком богів, яких, фактично, не існує.
10 У нас же Господь є нашим Богом, Якого ми не залишали, а нашими священиками, які звершують служіння Господа, є нащадки Аарона. Левіти також виконують належне до них служіння!
11 Вони приносять щоранку й щовечора для Господа жертви всепалення та звершують кадіння з пахучої суміші, й покладають Виставні хліби на столі зі щирого золота; вони дбають про золотий свічник з його лампадками, запалюючи їх щовечора. Адже ми дотримуємось постанов Господа, нашого Бога, Якого ви залишили.
12 Отже, нас провадить Бог та Його священики з голосними трубами, що закликають до бою з вами. О, нащадки Ізраїля, невже ви будете воювати з Господом, Богом ваших батьків? Адже вам у цій справі не пощастить!
13 Тим часом Єровоам організував засідку, яка зайшла з тилу Юдейського війська, – так сталось, що сам Єровоам стояв перед Юдеями, а позаду Юдеїв вже був загін Єровоама у засідці.
14 Коли ж, озирнувшись, Юдеї побачили, що їм треба буде воювати спереду і ззаду, то вони почали волати до Господа. І от священики засурмили в труби,
15 і Юдеї видали бойовий клич. Проте, щойно Юдейське військо, почувши цей клич, піднялось, сталося так, що Бог уразив Єровоама й усіх Ізраїльтян на очах Авії та всіх Юдеїв .
16 Ізраїльтяни побігли перед Юдеями, – адже Бог віддав Ізраїльтян у їхні руки.
17 Тоді Авія зі своїм військом завдали їм нищівної поразки, – під час битви полягло п’ятсот тисяч добірних воїнів Ізраїльтян…
18 Отже, на той час Ізраїльтяни були впокорені, а Юдеї зміцнились, оскільки вони покладались на Господа, Бога своїх батьків.
19 Переслідуючи Єровоама, Авія захопив кілька його міст, зокрема: Бетель з його околицями, Єшану з її околицями та Ефрон і його околиці.
20 За час владарювання Авії Єровоам вже не міг досягти попередньої могутності. До того ж Господь його уразив, і він помер.
21 Що ж до Авії, то він ставав все потужнішим. У нього було чотирнадцять дружин, від яких у нього народилось двадцять два сина та шістнадцять дочок.
22 Решта оповідей про Авію, та про всю його діяльність і його висловлювання описані в Книзі Пророка Іддо.
23 Тож Авія спочив зі своїми батьками, і його поховали в Місті Давида, а замість нього зійшов на престол його син Аса. Під час його владарювання в країні наступив спокій, який тривав десять років.