Горе тим, хто задумує злочини
1 Горе тим, котрі навіть на своїх постелях задумують злочини, планують лихо, не встаючи з постелі, аби на світанку нового дня це виконати, оскільки в їхніх руках сила.
2 Якщо пожадають поле, – захоплюють його, сподобається дім, – забирають і його. Іноді загарбують разом із домом і його господаря, – позбавляють дітей спадщини.
3 Тому так говорить Господь: Ось Я обмірковую щодо цього роду лихо, – ярмо , від якого ви не зможете ухилити ваші шиї і навіть випростатись, бо це буде надто злий час.
4 У той час складуть про вас глузливу приповістку, удавано голосячи й уїдливо приговорюючи: Ми остаточно знищені. Частка мого народу віддана іншим і не повернеться до мене! Наші поля поділені між відступниками.
5 І не буде в тебе нікого в усій Господній громаді, хто відміряв би жеребкуванням належну тобі частку.
6 Не провіщай нам, – кажете ви, – нехай про таке не говорять, адже така ганьба з нами не станеться!
Легковажні вітрогони є бажаними пророками
7 О, роде Якова, хіба можна таке говорити? Хіба ж дія Господнього Духа зменшилась? Хіба Він так поводиться? Хіба Я не доброзичливий щодо тих, котрі ходять прямо?
8 Але ж ви чините, як вороги Мого народу! До вас приходять з довір’ям, а ви невинуватого позбавляєте одежі, – готові відібрати останній плащ у тих, котрі й не думали з вами воювати.
9 Жінок Мого народу виганяєте з їхніх улюблених помешкань, назавжди позбавляючи їхніх дітей Моєї слави (спадщини )!
10 Тож вставайте та йдіть геть від Мене! Ви втратили ваше місце спочинку, оскільки все скрізь занечищене, – а вас чекає горе й невідворотне знищення.
11 Адже якби до вас прийшов якийсь легковажний вітрогон і почав говорити про користь вина та міцних напоїв, то напевно був би він бажаним пророком для цього народу.
Господь збере залишок Ізраїля
12 Я неодмінно зберу разом усього Якова! Я обов’язково зберу весь залишок Ізраїлю! Згуртую його, як отару в Боцрі, – немов отару в кошарі, – і далеко буде лунати гомін великого народу.
13 Попереду йтиме Той, Котрий робить проломи й руйнує перешкоди, – вони пройдуть через ворота й вийдуть. Перед ними крокуватиме їхній Цар, – Сам Господь очолюватиме цей урочистий похід.