Смертельна хвороба Єзекії, його молитва та зцілення
1 У той час Єзекія смертельно захворів. До нього прийшов пророк Ісая, син Амоса, й сказав йому, що говорить Господь: Зроби Заповіт твоїй родині, бо ти не видужаєш, а помреш!
2 Він повернувся обличчям до стіни й став молитися до Господа, говорячи:
3 О, Господи, згадай, благаю, як я ходив перед Тобою в правді та вірності серця, і чинив те, що Тобі до вподоби! Після цих слів Єзекія почав гірко ридати.
4 І сталося так: ще Ісая не вийшов з середнього двору палацу, як було до нього Господнє слово такого змісту:
5 Повертайся, і скажи володареві Мого народу Єзекії, що говорить Господь, Бог твого прабатька Давида: Я почув твою молитву й побачив твої сльози! Отже, Я тебе вилікую, так що третього дня ти підеш до Господнього Храму.
6 Крім того, Я додаю до твого віку ще п’ятнадцять років. Я врятую тебе і це місто від влади ассирійського царя! Я захищатиму це місто заради Себе і заради Мого слуги Давида!
7 Після цього Ісая сказав: Принесіть пластир зі смокв. Коли пластир принесли й поклали на пухлину, він видужав.
8 Тоді Єзекія запитав Ісаю: Яка ознака того, що Господь мене зціляє, і я третього дня піду до Господнього Храму?
9 Ось тобі ознака від Господа, – відповів Ісая, – що Господь здійснює сказане Ним слово: Як би ти хотів, чи нехай тінь від сонця посунеться на десять ступенів уперед, чи нехай вона на десять ступенів повернеться назад ?
10 Єзекія відповів: Легко тіні посунутись уперед на десять ступенів; краще нехай тінь повернеться на десять ступенів назад!
11 Тоді пророк Ісая попросив Господа, і Той зробив, що тінь від сонця на ступенях Ахазових повернулася назад на десять ступенів, по яких вона вже пройшла…
Посли вавилонського царя у Єзекії
12 У той час вавилонський цар Беродах-Баладан, син Баладана, дізнавшись про те, що Єзекія був хворий, послав йому через своїх послів листа і подарунки.
13 Єзекія вислухав їх, і показав послам усі свої сховища срібла та золота, пахощів і свій дорогоцінний єлей, а також арсенал зброї, – одним словом усе, що знаходилось у його сховищах. Не було нічого в усьому його палаці та володінні, чого б Єзекія їм не показав.
14 Тоді прийшов до царя Єзекії пророк Ісая і запитав його: Що говорили ці люди й звідкіля вони приходили до тебе? Єзекія відповів: Вони приходили з далекого краю, з Вавилону.
15 Тоді Ісая запитав: А що вони бачили у твоєму палаці? Єзекія відповів: Вони побачили все, що є в моєму палаці, – не було такої речі в моїх сховищах, якої я їм не показав би!
16 Тоді Ісая промовив до Єзекії: Вислухай слово Господа!
17 Ось надходить час, коли все, що є в твоєму палаці і що набули твої батьки аж до сьогодні, буде забране до Вавилону! Не залишиться нічого, – так сказав Господь.
18 А з твоїх синів, котрі народяться від тебе, і походитимуть від тебе, декого заберуть, – й вони стануть євнухами в палаці вавилонського царя!
19 На це Єзекія відповів Ісаї: І все ж, приємну вістку ти мені повідомив від Господа. І додав: У всякому разі, поки я житиму, буде мир і безпека.
Смерть Єзекії
20 Усі інші оповіді про Єзекію, про всі його доблесні подвиги, а також про те, як він збудував водоймище й водопровід у місто, записано в Книзі Літопису Юдейських Царів.
21 Отже, Єзекія спочив зі своїми батьками, а замість нього зійшов на царський престол його син Манассія.