Обітниця Духа Святого та благословення Божого для Ізраїля
1 А тепер послухай, Мій слуго, Якове, – Ізраїлю, якого Я обрав.
2 Так говорить Господь, Котрий тебе створив і формував тебе від материнського лона, і Який тобі допомагає: Не бійся, Мій слуго, Якове, – Єшуруне , якого Я обрав!
3 Адже Я виллю воду на спраглу пустелю , й потоки води на – суходіл, – зіллю Мого Духа на твоє потомство і Моє благословення – на твоїх дітей, –
4 аби вони зростали, наче трава, і як тополі – біля водних потоків.
5 Один скаже: Я Господній, а інший назветься іменем Якова, а ще інший напише на своїй руці: власність Господа, і почне називатись іменем Ізраїлю.
6 Так говорить Господь, Цар Ізраїлів, і його Спаситель, Господь Саваот: Я є перший, Я і останній, і, крім Мене, немає Бога!
7 Хто рівний Мені? Нехай відізветься, заявить про це і пояснить Мені, як Я створив у давнину людей, і нехай провістить їм майбутнє – те, що має статись.
8 Ви ж не тривожтесь і не лякайтесь. Хіба Я не провістив вам цього від початку і не розповів вам? Ви – Мої свідки! Хіба є ще Бог, крім Мене? Ні, немає іншої Скелі – не знаю жодної .
Нікчемність та даремність ідолів і тих, хто їх виробляє
9 Ті, котрі виготовляють різьблених ідолів, – усі нікчемні, бо навіть від найулюбленіших з них немає жодної користі, і вони (майстри ) є свідками цього , але не хочуть ні бачити, ні знати, – тому й чекає їх ганьба.
10 Хто робить бога і виливає ідола, від якого не буде жодної користі?
11 І він, і всі його приятелі, будуть засоромлені, адже всі ремісники – лише люди. Нехай би всі разом зібралися і стали разом; та вони б усі жахнулись і застидалися б зробленого.
12 Коваль виготовляє з заліза сокиру, працюючи при жаріючому вугіллі; ударами молота надає йому певної форми, докладаючи всіх зусиль своїх рук. Буває що зголоднілий, втомлюється, – знемагає від спраги й втрачає сили.
13 Столяр, натягнувши шнур, позначає крейдою обриси, обточує його різцем, заокруглює його циркулем, роблячи з нього гарну на вигляд подобу людини, аби потім поставити у домі (капищі ).
14 Перед тим зрубує собі кедри, або бере кипарис чи дуб, – дочекавшись, поки виросте найкраще посеред дерев лісу, – або він вибирає сосну, яку сам посадив, і яка, завдяки дощам, виросла,
15 аби послужити людям для опалювання, – гріється, або пече хліб. З цього ж матеріалу він витесує бога й поклоняється йому , – робить ідола, й стає перед ним навколішки.
16 Частину дерева він палить у вогні, щоб зігрітись, – іншою пече м’ясо, їсть печеню і насичується, а зігрівшись і наситившись, він каже: Мені тепло, і приємно дивитись на вогонь.
17 З решти дерева він робить собі різьбленого ідола, щоб падати перед ним у поклоні долілиць, – стоячи навколішки, молиться до нього, волаючи: Спаси мене, бо ти є моїм богом!
18 Вони (ці люди ) не знають, – не усвідомлюють, адже їхні очі засліплені, й не бачать, а їхні серця далекі від розуміння.
19 Така людина ніяк не візьме до свого серця, – в неї не вистачає ні знання, ні розуму, щоб собі сказати: Частину дерева я спалив у вогні і на його жаріючому вугіллі напік хліба, насмажив м’яса і наївся, тож невже з решти дерева маю зробити гидоту, і уклякати перед куском дерева?
20 Але такий годується попелом, його обмануте серце провадить його манівцями, так що він не здатний спасти власну душу, аби опам’ятатись і сказати: Хіба ж не омана в моїй правиці?
Єрусалим знову буде заселено, Юдею знову буде відбудовано
21 Тож пам’ятай про це, Якове, – Ізраїлю, адже ти Мій слуга! Я створив тебе, щоб ти був Моїм слугою, тож ти, Ізраїлю, Мене не забувай!
22 Я розвіяв, наче хмару, твої провини і, як туман, – твої гріхи. Повернися ж до Мене, адже Я викупив тебе!
23 Веселіться, небеса, через те, що зробив це Господь! Радісно вигукуйте, земні глибини! Із захопленням веселіться, гори, ліси і кожне, зокрема, дерево, адже Господь викупив Якова, і прославився в Ізраїлі!
24 Так говорить Господь, твій Викупитель, – Той, Хто тебе сформував від материнського лона: Я – Господь, Котрий все створив, – Сам розпростер Небеса і непорушно закріпив землю. Хто був зі Мною?
25 Хто перетворює в ніщо видумані провіщення, викриває безумство ворожбитів, відправляє мудреців ні з чим, а їхню мудрість перетворює на безумство?
26 Я виконую те, що сказав Мій слуга і підтверджую сказане Моїми вісниками. Я кажу про Єрусалим: Він знову буде заселеним, як і про міста Юдеї: Вони будуть відбудовані, а їхні руїни відновлені!
27 Я звелю безодні: Стань сухою! Я також осушу твої ріки.
Пророцтво про Кіра
28 Я кажу про Кіра: Він – посланий Мною пастир, і він виконає Мою волю, – скаже про Єрусалим: Він буде відбудований! І про Храм: Закладіть його основи!