1 Коли Юдейський цар Йосафат, з миром повернувся в свій палац у Єрусалимі,
2 назустріч йому вийшов ясновидець Єгу, син Ханані, й сказав цареві Йосафату: Хіба можна допомагати нечестивцю і по-дружньому ставитись до тих, котрі ненавидять Господа? Через це над тобою тяжіє Господній гнів.
3 Однак за тобою лічаться і добрі справи, адже ти знищив у краю священні гаї (Ашери ) і присвятив себе служінню Богові…
Йосафат призначає суддів
4 Тож хоча Йосафат мешкав у Єрусалимі, він знову почав з’являтись серед людей, починаючи з Вірсавії і аж до Єфремового нагір’я, навертаючи народ до Господа, Бога їхніх батьків.
5 Він у всіх поселеннях країни, і особливо в Юдейських містах-твердинях, призначив суддів.
6 Він говорив суддям: Завжди добре обмірковуйте, що ви чините, адже ви звершуєте судочинство не заради людей, а задля Господа, і коли виносите вирок, Він присутній!
7 Тож нехай вас завжди огортає Господній страх; звершуючи судочинство, будьте особливо пильними, оскільки в Господа, нашого Бога, не може бути несправедливості й упередженості щодо особи, ані підкупу!
8 Так само і в Єрусалимі Йосафат настановив декого з-посеред левітів, священиків і глав племен Ізраїлю, аби судили Господнім судом, вирішуючи суперечки та позови мешканців Єрусалима.
9 Він дав їм таку настанову: Ви маєте діяти в Господньому страсі, справедливо і з щирим серцем.
10 Яка би спірна справа чи позов до вас не надходили від ваших братів, котрі мешкають у своїх містах, – чи це справа щодо кровопролиття, чи стосовно порушення Закону, Заповіді, якоїсь постанови чи обряду, – завжди їх застерігайте, аби вони не грішили перед Господом, і щоб Його гнів не впав на вас і на ваших братів. Діючи так, ви не учините гріха.
11 А ось первосвященик Амарія буде головним серед вас у кожній Господній справі, а також і Зевадія, син Ізмаїла, глава Юдиного племені, буде головним відносно царських справ. Писарі-левіти будуть до ваших послуг. Будьте мужні й чесні, а Господь завжди буде з кожним добрим і справедливим !