Незавойовані землі
1 Коли Ісус був уже в похилому віці, Господь сказав йому: Ти вже досяг похилого віку, а земель, яких потрібно завоювати, залишилось ще дуже багато.
2 Ось землі, які ще залишились: усі Филистимські околиці й увесь Гессурський край, –
3 від Шіхору, що межує з Єгиптом, й до північних кордонів Екрона, – все це вважається частиною ханаанського краю, а саме п’ять Филистимських князівств: Газа, Ашдод, Ашкелон, Ґат та Екрон, – колишні землі аввійців .
4 На півдні весь ханаанський край від Меара сидонського і аж до Афека та аморейського кордону;
5 також територія гівлійців та весь Ліван на сході, від Баал-Гада, біля підніжжя гори Хермон і аж до входу в Хамат.
6 Усіх мешканців нагір’я, від Лівану і до Місрефот-Маїма, всіх сидонців, Я прожену перед Ізраїльтянами, тому поділиш цю землю жеребкуванням Ізраїльтянам у володіння, як Я тобі заповів.
7 Отже, тепер розділи ці землі у спадщину дев’ятьом племенам і половині племені Манассії.
Поділ землі на сході від Йордану
8 Друга половина племені Манассії та покоління Рувима й Ґада отримали свою спадщину, яку їм дав Мойсей на іншому, східному, боці Йордану, – адже Господній слуга Мойсей передав належну їм територію, –
9 від Ароера, що на березі потоку Арнон, разом з містом, що посеред долини, а також усю рівнину від Медеви й до Дівона;
10 всі міста Сіхона, аморейського царя, який владарював у Хешбоні, аж до кордонів аммонійців,
11 а також Гілеад і край гессурійців та маахатійців в усіх їхніх кордонах; усю гору Хермон і весь Башан аж до Салеки.
12 Усе царство башанського царя Оґа, що урядував у Аштароті та в Едреї, і був одним із останніх рефаїмців. Мойсей розгромив їх усіх і прогнав їх.
13 Однак Ізраїльтяни не прогнали гессурійців та маахатійців , так що гессурійці й маахатійці й досі мешкають поміж Ізраїлем.
14 Лише племені Левія Мойсей не дав наділу; адже їхня спадщина, – як і сказав їм Мойсей, – жертвоприношення, що приносяться Господу, Богу Ізраїлю.
Наділ нащадків Рувима
15 Мойсей дав також спадщину племені Рувима за їхніми родинами.
16 Кордони їхнього наділу були від Ароера, що на березі потоку Арнон, з містом посеред долини, а також усю рівнину до самого міста Медеви, –
17 Хешбон, і всі його міста, що на рівнині: Дівон, Бамот-Баал і Бет-Баал-Меон;
18 Ягца, Кедемот і Мефаат;
19 Кір’ятаїм, Сівма і Церет-Гашшахар на пагорбі посеред рівнини (Емек );
20 Бет-Пеор, схили гори Пісґи й Бет-Гаєшімот;
21 усі міста рівнини та всі володіння аморейського царя Сіхона, що владарював у Хешбоні, та якого розгромив Мойсей, разом з підвладними йому мідіянськими князями: Евієм, Рекемом, Цуром, Хуром і Ревою, які урядували в цьому краю.
22 Так само Ізраїльтяни вразили мечем, разом з іншими, й ворожбита Валаама, Беорового сина.
23 Отже, кордоном нащадків Рувима був Йордан і його узбережжя. Це – спадщина Рувимового покоління за їхніми родинами, містами та прилеглими до них поселеннями.
Наділ нащадків Гада
24 Мойсей наділив спадщиною і племена Ґада. Нащадки Ґада також отримали володіння за своїми родинами.
25 У межі їхніх володінь входили: Язер й усі гілеадські міста, а також половина землі аммонійців аж до Ароера, що навпроти Рабби;
26 далі від Хешбона і до Рамат-Міцпи й Бетоніма, від Маханаїма і до границі з Девіром;
27 а в долині: Бет-Харам, Бет-Німра, Суккот і Цафон, – залишки царства Сіхона, хешбонського царя; Йордан і узбережжя, – аж до краю Кіннеретського моря зі східного боку Йордану.
28 Така була спадщина нащадків Ґада за їхніми родинами, – їхні міста й прилеглі до них поселення.
Наділ половини племені Манассії
29 Мойсей дав наділ і половині племені Манассії; але тут оселилась зі своїми родинами лише половина племені нащадків Манассії.
30 Їхня територія починалась від Маханаїма, й сягала через увесь Башан, тобто все царство Оґа, башанського царя, з усіма поселеннями Яіра, що в Башані, – шістдесят міст;
31 також половина Гілеаду, разом зі столичними містами Аштарот та Едреї, в яких урядував цар Оґ у Башані, – усе це було наділом нащадків Махіра, сина Манассії, за їхніми родинами.
32 Такими були наділи, які Мойсей дав у спадщину на рівнинах (в степах ) Моаву на іншому, східному, боці Йордану, навпроти Єрихона.
33 Але племені Левія не дав Мойсей спадщини. Сам Господь, Бог Ізраїлю, – Він їхня спадщина, як і пообіцяв їм.