Бог запевняє Єремію про відновлення Ізраїлю
1 Коли Єремія ще був ув’язнений у тюремному дворі, вдруге було слово Господнє до Єремії такого змісту:
2 Так говорить Господь, Котрий створив землю , сформував і утвердив її, – Господь Його Ім’я!
3 Звернись до Мене, і Я тобі відповім, – сповіщу тобі велике й неосяжне, – відкрию те, чого ти не знаєш.
4 Тому що так говорить Господь, Бог Ізраїлю, про будинки цього міста та про палаци Юдейських царів, які зруйновані задля будівництва оборонних споруд (барикад ) для захисту від меча халдеїв:
5 Готуватись тепер воювати з халдеями, – хіба що для того, аби наповнити ті руїни мертвими тілами людей, яких Я вразив у Своєму гніві та в Своєму обуренні й від яких Я сховав Своє обличчя за всі їхні злочини.
6 Проте згодом Я сприятиму тому, щоб зарубцювались їхні рани. Я вилікую їх і наділю їх тривалим добробутом і правдою.
7 Я поверну полонених з Юдеї та полонених з Ізраїлю й відбудую їх, як у давнину.
8 Я очищу їх від усякого їхнього морального бруду, яким вони опоганились переді Мною, і прощу всі їхні беззаконня, якими вони грішили проти Мене, відступивши від Мене.
9 А Єрусалим стане для Мене іменем радості, похвалою та славою перед усіма народами землі, коли вони почують про всі блага, які Я (Юді та Ізраїлю ) учиню; їх охопить страх і здивування з приводу всього добробуту і миру, якими Я їх наділю.
10 Так говорить Господь: На тому місці, про яке ви кажете, що воно спустошене, оскільки не залишилось у ньому ні людей, ні тварин, а всі міста Юдеї і навіть вулиці Єрусалима покинуті, – немає людини, яка би там мешкала, і немає скотини, –
11 там знову лунатимуть звуки радості та галас веселощів, голос нареченого й голос нареченої, – вигуки тих, що закликають: Прославляйте Господа Саваота, тому що Господь добрий, і Його милосердя вічне! Вони принесуть до Господнього Храму жертву хвали й подяки, тому що Я зміню долю полонян краю до такого стану , як було раніше, – обіцяє Господь.
12 Так говорить Господь Саваот: На цьому спустошеному місці, що залишилось без людей і без тварин, – в усіх його містах ще з’являться намети пастухів, де відпочиватимуть отари.
13 У нагірних містах і в містах долішніх, у містах південних (Неґева) , і в краю Веніяміна, в околицях Єрусалима та в околицях інших Юдейських міст ще будуть переходити отари під опікою тих, котрі їх рахуватимуть, – говорить Господь.
14 Настане такий час, – говорить Господь, – коли Я виконаю всі добрі слова, які Я заповів Ізраїлевому поколінню та роду Юди.
15 У визначені дні того часу Я вирощу Давидові Пагінець праведності, Котрий вершитиме правосуддя та справедливість на землі!
16 В той час спасеться Юдея, і перебуватиме в безпеці Єрусалим. А ось ім’я, яким Його називатимуть: Господь – виправдання наше!
17 Адже так говорить Господь: Не переведеться в Давида Муж, Котрий сидітиме на престолі Ізраїлевого роду.
18 Так само й щодо левітського священства: Не переведеться переді Мною муж, який приноситиме всепалення, спалюватиме добровільні хлібні жертви та звершуватиме щоденні жертви.
Божий Заповіт не може бути розірвано
19 Далі було Господнє слово до Єремії такого змісту:
20 Так говорить Господь: Як неможливо розірвати Мій Заповіт відносно дня і Мій Заповіт відносно ночі, щоб не було ні дня ні ночі в належний для них час,
21 так не може бути розірваний Мій Заповіт з Моїм слугою Давидом, відносно того, що його спадкоємці завжди царюватимуть на його престолі, – як і священики з роду Левія завжди служитимуть Мені!
22 Як неможливо порахувати небесні зорі й не піддається виміру морський пісок, так Я намножу нащадків Мого слуги Давида, а також левітів, які Мені служать.
23 Далі було Господнє слово до Єремії такого змісту:
24 Хіба ти не чув, що говорять ці люди, – зокрема: Обидва племені, які колись Господь обрав, тепер Він їх відкинув, – через те й зневажають Мій народ, не вважаючи його народом взагалі.
25 Тому так говорить Господь: Як Я вірний Своєму Заповіту щодо дня та ночі, і як Я дотримуюсь встановлених Мною законів для неба й землі,
26 так Я не відкину нащадків Якова й нащадків Мого слуги Давида. Тому саме з-посеред їхніх поколінь обиратиму володарів над нащадками Авраама, Ісаака та Якова. Адже Я зміню долю колишніх полонян і виявлю до них милосердя.