Азарія – цар Юдеї
1 У двадцять сьомому році Ізраїльського царя Єровоама зійшов на царський престол Юдеї Азарія, син Амасії.
2 Він мав шістнадцять років, коли став царем, і п’ятдесят два роки владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Єколія, з Єрусалима.
3 Він чинив те, що було до вподоби Господу, за прикладом свого батька Амасії.
4 Проте капищ на узвишшях він не знищив, і народ далі приносив там жертви та кадив ладаном.
5 Тому Господь вразив царя, так що він залишався прокаженим до кінця свого життя, й мешкав у відокремленому домі, а син царя Йотам здійснював керівництво в палаці та відав судочинством у країні.
6 Все інше про Азарію і про його діяльність записано в Книзі Літопису Юдейських Царів.
7 Отже, Азарія спочив зі своїми батьками, і його поховали біля його прабатьків у Місті Давида, а замість нього зійшов на престол його син Йотам.
Захарія – цар Ізраїля
8 На тридцять восьмому році Юдейського царя Азарії став царем Ізраїлю син Єровоама Захарія. Він владарював у Самарії лише шість місяців.
9 Він чинив зло перед Господом, як робили його прабатьки, не відступаючи від гріхів Неватового сина Єровоама, котрий увів у гріх увесь Ізраїль.
10 Проти нього вчинив змову Шаллум, син Явеша. Він бив його перед народом, і, вбивши царя, зійшов замість нього на царський престол.
11 Усі інші оповіді про Захарію записані в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
12 Отже, збулося Господнє провіщення, яке Він сказав щодо Єгу, говорячи: До четвертого покоління твої нащадки сидітимуть на престолі Ізраїлю! Так усе й сталось!
Шаллум – цар Ізраїля
13 Шаллум, син Явеша, став царем у тридцять дев’ятому році Юдейського царя Уззії (Азарії) , і владарював у Самарії один місяць.
14 Менахем, син Ґадіїв вирушив з Тірци , захопив Самарію і знищив охорону Шаллума, сина Явеша. Вбивши його, зійшов замість нього на царський престол у Самарії.
15 Все інше про Шаллума та про його змову, яку він учинив, записано в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
16 Після цього Менахем розгромив місто Тіфсах, знищивши все, що було в ньому, та в його околиці, починаючи від Тірци, за те, що не відчинили йому браму . Тож він цілковито спустошив місто, а всім вагітним жінкам порозтинав животи.
Менахем – цар Ізраїля
17 У тридцять дев’ятому році Юдейського царя Азарії зійшов на царський престол Ізраїлю Менахем, син Ґадії. Він владарював у Самарії десять років.
18 Протягом усього свого царювання він робив зло перед Господом, не відступаючи від гріхів Неватового сина Єровоама, котрий втягнув у гріх Ізраїль.
19 Коли, за його владарювання, напав на країну ассирійський цар Пул, Менахем дав Пулові тисячу талантів срібла, аби заручитися його підтримкою і таким чином закріпити у своїх руках царство.
20 Щоб дати стільки срібла ассирійському цареві, Менахем зібрав його з усіх багатих людей Ізраїлю, розподіливши по п’ятдесят шеклів срібла з кожного. Тоді ассирійський цар відступив, залишивши країну.
21 Всі інші оповіді про Менахема та про всю його діяльність записані в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
22 Отже, Менахем спочив разом зі своїми батьками, а замість нього зійшов на царський престол його син Пекахія.
Пекахія – цар Ізраїля
23 На п’ятдесятому році Юдейського царя Азарії, став царем над Ізраїлем Пекахія, син Менахема; він владарював у Самарії два роки.
24 Він також робив те, що було не до вподоби Господу, не відступаючи від гріхів Неватового сина Єровоама, котрий впровадив у гріх Ізраїль.
25 Проти нього вчинив змову його полководець Пеках, син Ремалії. Взявши з собою п’ятдесят чоловіків із Гілеада, він його вбив у фортеці царського палацу в Самарії разом з Арговом та Арієм. Стративши Пекахію, Пеках став замість нього царем.
26 Інші оповіді про Пекахія і про всі його діяння записані в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
Пеках – цар Ізраїля
27 Отже, в п’ятдесят другому році царювання Юдейського царя Азарії зійшов на царський престол Ізраїлю в Самарії Пеках, син Ремалії, і владарював двадцять років.
28 Він також робив зло перед Господом, не відступаючи від гріхів Єровоама, Неватового сина, який впровадив у гріх Ізраїль.
29 За царювання Пекаха вторгся в Ізраїль ассирійський цар Тіглатпелесар, і захопив міста Ійон та Авел-Бет-Мааху, Яноаху й Кедеш, Хацор і Гілеад, а також Ґалілею та весь край Нефталима. Усіх мешканців захоплених територій він запровадив у Ассирію.
30 Проти Пекаха, сина Ремалії, вчинив змову Осія, син Ели. Він ударив його, і, вбивши Пекаха, став замість нього царем. Це сталося в двадцятому році Йотама, сина Уззії (Азарії).
31 Всі інші оповіді про Пекаха та про всю його діяльність записані в Книзі Літопису Ізраїльських Царів.
Йотам – цар Юдеї
32 Йотам, син Уззії (Азарії), зійшов на царський престол у Юдеї на другий рік царювання в Ізраїлі Пекаха, сина Ремалії.
33 Йому було двадцять п’ять років, коли він став царем, і шістнадцять років владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Єруша, дочка Садока.
34 Він чинив те, що було до вподоби Господу; в усьому він діяв так, як його батько Уззія (Азарія).
35 Проте й далі капища на узвишшях не були знищені, – люди продовжували приносити жертви та кадити ладаном на узвишшях. Йотам збудував верхню браму Господнього Храму.
36 Всі інші оповіді про Йотама та його діяльність записані в Книзі Літопису Юдейських Царів.
37 У той час Господь почав посилати проти Юдеїв сирійського царя Реціна та Пекаха, сина Ремалії.
38 Але Йотам спочив зі своїми батьками, і його поховали біля його батьків у Місті Давида, його прабатька, а на царський престол зійшов його син Ахаз