Каяття Йова: Про Тебе раніше я лише чув, а тепер своїми очима Тебе побачив
1 Відповідаючи, Йов сказав Господу:
2 Я знаю, що Ти можеш усе, – в Тебе нездійсненних задумів не буває.
3 Бо й справді, хто може затьмарити Твої задуми своїм віданням? Я раніше говорив усе те тому, що не розумів пречудових, неосяжних для мене речей, – про те, чого я не знаю.
4 Тепер послухай мене Ти, що я скажу, – я Тебе запитаю, а Ти мене навчи.
5 Про Тебе раніше я лише чув, а тепер своїми очима Тебе побачив,
6 тому я всього сказаного раніше зрікаюсь і каюсь у поросі та попелі…
Бог виправдовує Йова
7 Так сталося, що після того як Господь закінчив розмову з Йовом, Господь звернувся зі словами до Еліфаза з Темана: Палає Мій гнів на тебе і на двох твоїх друзів за те, що ви не говорили про Мене правди так, як Мій слуга Йов.
8 Тому зараз візьміть собі сім тельців та сім баранів і підіть до мого слуги Йова, й принесіть їх у жертву всепалення за себе, а Мій слуга Йов помолиться за вас, адже лише його молитву Я візьму до уваги, щоб не вчинити з вами чогось лихого, тому що ви не говорили про Мене правди, як мій слуга Йов.
9 Тому Еліфаз із Темана, Білдад із Шуаху, та Цофар із Наами пішли й зробили так, як їм наказав Господь. Господь же був прихильним до молитви Йова.
Господь повертає добробут Йова
10 Отже, Господь повернув добробут Йова, коли він помолився за своїх друзів. Господь примножив усе, що було в Йова, вдвічі.
11 Тоді прийшли до нього всі його брати, всі його сестри, а також усі, котрі знали його раніше, й бенкетували разом з ним у його домі. Вони висловлювали йому своє співчуття й потішили з приводу всіх тих нещасть, які Господь на нього допустив. І кожен дав йому по одній кесіті й по одній золотій обручці.
12 Господь же поблагословив останні роки Йова більше, ніж були його попередні роки. В нього було чотирнадцять тисяч овець, шість тисяч верблюдів, тисяча пар (упряжок ) волів, тисяча ослиць.
13 Він мав також сім синів і три дочки.
14 Першу він назвав Єміма (Голубка ), а другу – Кеція (Приємний Аромат ), а третю – Керен Гаппук (Пляшечка Парфумів ).
15 В усьому краю не було таких гарних дівчат, як дочки Йова. І їхній батько дав їм спадщину нарівні з їхніми братами.
16 Після цього Йов жив ще сто сорок років. Всього Йов прожив двісті сорок вісім років. Йов бачив своїх синів, онуків і правнуків до четвертого покоління.
17 Помер Йов у дуже похилому віці, наситившись життям.