Господь дорікає Ізраїлю
1 Слухайте, що говорить Господь: Устань, судися з горами, й нехай пагорби почують твій голос.
2 Слухайте, гори, судовий позов Господа, – вважайте, основи землі, адже Господь чинить правосуддя щодо Свого народу, – Він дорікає Ізраїлю!
3 Що Я тобі зробив, Мій народе, або чим Я тебе скривдив? Відповідай мені!
4 Хіба тим, що Я вивів тебе з єгипетського краю? Адже Я викупив тебе з невільницького дому, й послав перед тобою Мойсея, Аарона та Маріам.
5 Народе Мій! Пригадай підступний задум моавського царя Валака, і що йому відповів Валаам, син Беора, а також, що відбулось по дорозі від Шіттіма до Ґілґала, – аби ти міг зрозуміти Господню справедливість!
6 З чим з’явлюся перед Господом, аби поклонитися Всевишньому Богові? Чи маю я з’явитись перед Ним зі всепаленням однолітніх телят?
7 Хіба Господу потрібні оті тисячі баранів, чи десятки тисяч потоків олії? А може я дам свого первістка за свою провину, – плід свого лона за свій гріх?
8 О, людино, Він сказав тобі, що є добре, і чого Господь очікує від тебе, а саме: Щоб ти дотримувався правосуддя, любив чинити милосердя, і в покорі ходив з твоїм Богом!
9 Голос Господній звертається до міста, – і мудрий благоговійно (зі страхом ) ставиться до Твого Імені, покірно схиляючись перед жезлом, а також Тим, Хто його утвердив.
10 Хіба можу забути про незаконні скарби в домі нечестивого, або зменшену, усіма ненависну, ефу ?
11 Хіба можу виправдати оманливу вагу, або неправильні гирі в сумці?
12 Адже його (місцеві ) багачі сповнені насильства (підступу ), – його мешканці говорять неправду, а язик у їхніх устах оманливий.
Покарання за беззаконня
13 Через усе це Я почну тебе карати, – й навіть нищити за твої беззаконня.
14 Ти будеш їсти, але не наситишся, постійно відчуваючи в собі голод, – відкладеш про запас, але не сховаєш, – а що сховаєш, віддам тому, хто прийде з мечем.
15 Ти посієш, проте жати не будеш; ти віджиматимеш олію, але не будеш намащуватися (тією ) олією; ти вичавлюватимеш грона винограду, та вина не питимеш.
16 Адже ти дотримуєшся приписів Омрі та всіх звичаїв дому Ахава . Ви живете за їхніми радами, тому Мені доведеться віддати вас на знищення. Твої громадяни стануть посміховиськом, і ви понесете ганьбу Мого народу.