Суд над народами у долині Йосафата
1 Але в ті дні, – саме того часу, коли Я поверну полонених Юдеї та Єрусалима,
2 Я зберу всі народи та припроваджу їх у долину Йосафата, і судитимуся там з ними з приводу Мого народу, – Моєї спадщини, Ізраїлю, котрий розпорошили між народами. Вони поділили Мою землю.
3 Вони навіть щодо Мого народу кидали жереб, – міняли юнаків на повій, а дівчат продавали за вино, – і одразу ж його випивали.
4 Так само й ви, Тире та Сидоне, як і всі Филистимські околиці, – що ви хочете від Мене? Якщо хочете Мені відомстити, то Я дуже швидко вашу помсту скерую на вашу голову!
5 Адже ви забрали Моє срібло і Моє золото, а також коштовні ознаки Моєї влади (клейноди ) і занесли у ваші храми.
6 Ви продавали нащадків Юди та нащадків Єрусалима грекам, аби їх відіслати подалі від рідної землі.
7 Але Я їх знову поверну з тих місць, куди ви їх продали, а ваші злочини оберну на вашу голову.
8 Я віддам ваших синів і ваших дочок у руки нащадків Юди, які продадуть їх савіям – народові, що живе дуже далеко від вас, бо так сказав Господь!
9 Оповістіть це серед народів, оголосіть священну війну, підійміть дух хоробрих воїнів ! Нехай виступлять і шикуються усі військові люди!
10 Перекуйте свої лемеші на мечі, а ваші серпи – на списи. Навіть немічний хай вигукне: Я – сильний!
11 Поспішайте і збирайтесь усі навколишні народи! Сходьтеся звідусіль! Туди, Господи, веди Своїх лицарів!
12 Нехай же вирушать народи і прийдуть на Йосафатову долину. Саме там Я сяду, аби учинити суд над усіма навколишніми народами.
13 Тож пускайте серпи в діло, оскільки доспіло жниво! Приходьте, топчіть, бо виноградні чавильні наповнені! Всі чани переливаються, бо намножилось у них зло.
14 Натовпи, великі натовпи в Долині Рішень, адже близько День Господній у Долині Суду!
15 Сонце і місяць потьмяніли, а зорі втрачають свій блиск.
16 Господь загримить із Сіону, і подасть Свій голос з Єрусалима, так що затремтять небеса і земля. Але для Свого народу Господь буде притулком, – твердинею для дітей Ізраїля.
17 І тоді ви переконаєтесь, що Я – Господь, ваш Бог, Котрий перебуває на Сіоні, – на Моїй святій горі. Єрусалим стане святим, і жодні чужинці більше не ходитимуть по його вулицях.
18 У той день станеться таке, що гори сочитимуться виноградним соком, а з пагорбів потече молоко, – всі юдейські потоки наповняться водою, а з Господнього Храму проб’ється Джерело, яке напоїть Долину Шіттім .
19 Єгипет перетвориться на пустелю, а Едом стане безлюдним голим степом за жорстоке насильство стосовно нащадків Юди, оскільки вони пролили невинну кров на їхній землі.
20 Юдея ж на віки вічні буде заселеною, як і Єрусалим, – з покоління в покоління.
21 Я помщуся за їхню кров, за яку Я ще не помстився . З того часу Господь перебуватиме на Сіоні.