Військові перемоги Давида
1 Так сталося, що з часом Давид розгромив филистимців; підкоривши їх, Давид відібрав з рук филистимців їхнє владарювання.
2 Він також розбив моавійців і, звелівши їм (полоненим ) лягти на землю, міряв їх довжиною мотузки: дві довжини мотузки призначались на страту, а одна повна мотузка – залишити при житті. Таким чином моавійці стали слугами Давида й платили йому данину.
3 Після цього Давид розгромив Гададезера, сина Рехова, царя Цови, коли той вирядився, аби відновити своє владарювання над землями ріки Євфрат.
4 Тоді Давид захопив у полон тисячу сімсот його вершників та двадцять тисяч піхотинців. Всім коням Давид попідрізав жили, залишивши з них лише коней для ста колісниць.
5 На підмогу цареві Цови, Гададезерові, прийшли з Дамаска арамійці, але Давид розгромив і військо арамійців, – загинуло двадцять дві тисячі їхніх воїнів.
6 Після цього в арамійському Дамаску Давид розмістив військові залоги, й арамійці стали підданими Давида, які платили йому данину. Господь сприяв Давидові в усіх його походах.
7 Давид зібрав золоті щити, які мали воїни Гададезера, й приніс їх у Єрусалим.
8 Так само з міст Гададезера, Бетахи та Беротаї, цар Давид узяв дуже багато міді.
9 Коли ж цар Хамата, Тоі, довідався, що Давид розгромив усю військову потугу Гададезера,
10 то послав Тоі свого сина Йорама до царя Давида, аби його привітати й поздоровити його з перемогою над Гададезером і його цілковитим розгромом, оскільки Тоі постійно був змушений протистояти Гададезеру. Йорам також приніс із собою срібний посуд, золотий посуд та посуд мідний.
11 Усе це цар Давид пожертвував Господу разом зі сріблом і золотом, яке раніше присвятив зі здобичі, взятої від усіх народів, які він підкорив,
12 а саме: від едомців , від моавійців, від аммонійців, від филистимців, від амалекітянців, а також і зі здобичі від Гададезера, сина Рехова, царя Цови.
13 Так Давид здобув собі славу, особливо коли після перемог повертався, і в Соляній Долині він розгромив вісімнадцять тисяч едомців.
14 Він поставив в Едомі військові залоги. Такі залоги були розміщені по всьому Едому, й усі едомці були підвладними Давида. І Господь охороняв Давида в усіх його походах…
Найближче оточення Давида
15 Отже, Давид владарював над усім Ізраїлем. Давид дотримувався правосуддя та справедливості щодо всього свого народу.
16 Йоав, син Церуї, командував військом, а Йосафат, син Ахілуда, був канцлером ,
17 Садок, син Ахітува, та Ахімелех, син Авіятара, були священиками, а Серая був писарем;
18 Беная, син Єгояди, був воєначальником над керетейцями та пелетейцями . А сини Давида, були начальниками (радниками ) при царському дворі .