Підготовка до перенесення Кочегу до Єрусалима
1 Давид набудував собі палаців у Місті Давида, а також підготував місце для Божого Ковчега, спорудивши для нього Намет.
2 Після цього Давид сказав: Ніхто не повинен носити Божий Ковчег, окрім левітів, адже саме їх Господь обрав, щоб вони носили Господній Ковчег і повіки звершували Йому служіння!
3 Потім Давид знову зібрав у Єрусалимі весь Ізраїль, аби перенести Господній Ковчег на його місце, яке для нього приготував.
4 Зокрема, Давид покликав нащадків Аарона та левітів.
5 Із синів Кегата був Уріїл, як начальник, і сто двадцять його одноплемінників.
6 Із синів Мерарі: Асая, начальник, і двісті двадцять його одноплемінників.
7 Із синів Гершома: Йоіл, начальник, і сто тридцять його одноплемінників.
8 Із синів Еліцафана: Шемая, начальник, і двісті його одноплемінників.
9 Із синів Хеврона: Еліїл, начальник, і вісімдесят його одноплемінників.
10 Із синів Уззіїла: Аммінадав, начальник, і сто дванадцять його одноплемінників.
11 Потім Давид покликав священиків Садока та Авіятара, а також левітів: Уріїла, Асаю, Йоіла, Шемайю, Еліїла та Аммінадава,
12 й промовив до них: Ви є начальниками левітських родин, тому освятіться разом з вашими братами, і будете переносити Ковчег Господа, Бога Ізраїлю, на місце , яке я для нього підготував.
13 Оскільки попереднього разу не ви здійснювали цю справу, то Господь, наш Бог, покарав нас, тому що ми не подбали про Нього, як належить за приписом.
14 Отже, священики та левіти очистились, аби можна було нести Ковчег Господа, Бога Ізраїлю.
15 Після цього левіти підняли Божий Ковчег за допомогою держаків на свої плечі, як заповів Мойсей за дорученням Господа.
16 Потім Давид наказав начальникам левітів, аби поставили з числа своїх одноплемінників співаків, щоби ті голосно й радісно співали в супроводі музичних інструментів, зокрема: цитрів, арф і цимбалів.
17 Отже, левіти поставили Гемана, Йоілового сина, а з його одноплемінників: Асафа, сина Берехії; а з нащадків Мерарі-Етана, сина Кушаї.
18 А з ними їхніх побратимів у другому поколінні: Захарію, Яаазіїла, Шемірамота, Єхіїла, Уннія, Еліява, Бенаю, Маасею, Маттітію, Еліфлею, Мікнею, Оведедома, та Єіїла як придверних.
19 Співаки – Геман, Асаф і Етан – повинні були грати на мідних цимбалах, аби було добре чути.
20 А Захарія, Азіїл, Шемірамот, Єхіїл, Унній, Еліяв, Маасея і Беная грали на цитрах, на мелодію аламот.
21 Що ж до Маттітія, Еліфелега, Мікенея, Оведедома, Єіїла та Азазії то вони грали на лірах, октавою вище, починаючи гру.
22 Хананія, керівник співочих левітів, був відповідальним за мелодійність співу та гри; він навчав музичному мистецтву, оскільки був обізнаний з цією справою .
23 Берехія та Елкана були придверниками в приміщенні Ковчега,
24 а священики Шеванія, Йосафат, Натанаїл, Амасай, Захарія, Беная та Еліезер, трубили в труби перед Божим Ковчегом; Оведедом та Єхія були охоронцями Ковчега.
Перенесення Ковчегу до Давидового Міста
25 Отже, Давид разом зі старійшинами Ізраїлю і тисяченачальниками війська, сповнені радості пішли, щоб перенести Ковчег Господнього Заповіту з дому Оведедома.
26 Оскільки Бог сприяв левітам у перенесенні Ковчега Господнього Заповіту, то вони принесли Йому в жертву сім телят і сім баранів.
27 Що ж до самого Давида, то він був одягнутий у шати з тонкого полотна (вісону ), як і всі левіти, котрі несли Ковчег, і співаки разом з Хананією, керівником музикантів і співаків. Давид мав на собі також лляний ефод.
28 Тож увесь Ізраїль брав участь у супроводі Ковчега Господнього Заповіту під радісні вигуки народу та звуки рога, труб і цимбалів, виграючи на лірах і арфах.
29 І коли Ковчег Господнього Заповіту входив у Місто Давида, сталося так, що дочка Саула, Мелхола, глянула у вікно і, побачивши царя Давида, який, підстрибуючи танцював, з презирством подумала про нього.