Перемоги Давида
1 Після цього відбулись такі події: Давид розгромив филистимців, поневолив їх і відібрав від филистимців місто Ґат з його навколишніми поселеннями.
2 Він розгромив і моавійців. Давид поневолив моавійців, так що вони платили йому данину.
3 Потім Давид завдав нищівної поразки неподалік Хамата царю Цови , Гададезеру, коли той направлявся, аби поширити свою владу на узбережжі ріки Євфрат.
4 Давид захопив у нього тисячу військових колісниць, сім тисяч вершників і двадцять тисяч піхотинців. Давид спалив усі колісниці, а всім коням від тих колісниць попідрізував сухожилля , залишивши з них лише сто для колісниць .
5 На допомогу Гададезерові, цареві Цови, виступили сирійці з Дамаска, але Давид розгромив і це військо з двадцяти двох тисяч воїнів.
6 В сирійському Дамаску Давид залишив військовий гарнізон, і сирійці були підкорені Давидом, – платили йому данину. Господь же охороняв Давида в усіх військових походах .
7 Давид забрав золоті щити, які мали слуги Гададезера, й приніс їх у Єрусалим.
8 З міст Гададезера – Тівхави та Кун, – Давид забрав дуже багато міді, з якої Соломон пізніше зробив мідне море, колони та мідний посуд.
9 Коли цар Хамата Тоу дізнався, що Давид розгромив усю військову потугу Гададезера, цовського царя,
10 то послав до царя Давида свого сина Гадорама, аби привітати й побажати йому миру та благословення у зв’язку з переможним закінченням війни з Гададезером, оскільки Тоу постійно захищався від Гададезера; крім того, він послав різні вироби з золота, срібла та міді.
11 Давид посвятив усі ці речі для Господа разом зі сріблом і золотом, яке він захопив у всіх інших народів: едомців, моавійців, аммонійців, филистимців та амалекітянців.
12 Авішай, син Церуї, також розгромив у Соляній Долині військо едомців з вісімнадцяти тисяч,
13 і розмістив у Едомі військовий гарнізон. Таким чином едомці стали підвладними Давида. Господь постійно сприяв Давидові в отриманні перемог в усіх його походах .
Врядування при Давиді
14 Отже, Давид владарював над усім Ізраїлем, дотримуючись справедливого правосуддя щодо всього свого народу.
15 Йоав, син Церуї, був головнокомандуючим війська; Йосафат, син Ахілуда, був літописцем (начальником канцелярії ).
16 Садок, син Ахітува, та Авімелех, син Евіятара, були священиками, Шавша – секретарем;
17 Беная, син Єгояди, командував керетійцями і пелетійцями, а сини Давида були головними помічниками царя.