Саул рятує Явеш Гілеадський
1 Незабаром виступив аммонієць Нахаш, і вчинив облогу проти Явеша Гілеадського. Всі мешканці Явеша запропонували Нахашу: Уклади з нами угоду, й ми будемо служити тобі.
2 Але аммонієць Нахаш відповів: Гаразд, я укладу з вами угоду за умови, що вийму в кожного з вас праве око, і наведу цим ганьбу на весь Ізраїль!
3 Старійшини Явеша сказали йому: Дай нам семиденну відстрочку, щоб ми відправили посланців у всі околиці Ізраїлю, і якщо ніхто не прийде нам на допомогу, то ми віддамося тобі.
4 Коли ж посланці прибули в Гіву Саулову, і про все розповіли народові, то весь народ учинив лемент і заплакав.
5 Тим часом Саул якраз йшов позаду своїх волів з поля. І Саул запитав: Що сталось з людьми, що вони плачуть? Йому розповіли все, що сказали гінці з Явеша.
6 Коли Саул почув про ті події, на нього зійшов Божий Дух, і він запалав великим гнівом.
7 Саул взяв пару волів, розрубав їх на частини і через послів розіслав у всі Ізраїлеві поселення з наказом: Так буде вчинено з волами того, хто не піде на війну разом із Саулом і Самуїлом! Всіх людей охопив Господній страх, тому вони вирушили як один чоловік.
8 Саул оглянув зібраних у Безеку. Мужів Ізраїлю виявилось триста тисяч, і тридцять тисяч мужів із Юдиного племені.
9 Він наказав посланцям, які прибули: Скажіть мешканцям Явеша Гілеадського так: Завтра, щойно пригріє сонце, чекайте порятунку. Посланці ввійшли в місто, й повідомили про це мешканцям Явеша; ті дуже зраділи.
10 Після цього явеські мешканці сказали Нахашу : Завтра ми вийдемо до вас, – робіть з нами, що захочете.
11 Проте наступного дня сталось ось що: Саул розділив народ на три загони, які вдосвіта раптово проникли в середину ворожого табору, й розбили аммонійців, перше ніж пригріло сонце; в результаті залишки їхніх людей настільки розпорошились, що навіть не було двох разом.
12 Тоді народ сказав Самуїлові: Назви тих людей, котрі говорили: хіба ж то Саулові над нами царювати? Видай тих людей, і ми їх стратимо!
13 Але Саул сказав: Сьогодні не помре ніхто, адже в цей день Господь подарував Ізраїлю спасіння!
14 А Самуїл звернувся до народу з закликом : Ходімо, – вирушаймо в Ґілґал і там відновимо царство!
15 Тож увесь народ вирушив у Ґілґал, і там перед Господом у Ґілґалі проголосили Саула царем. Там же перед Господом були принесені подячні мирні жертви. Це була велика радість як для Саула, так і для всіх мужів Ізраїлю.