Ахазія – цар Юдеї
1 Замість Єгорама мешканці Єрусалима настановили царем його наймолодшого сина Ахазію, адже всіх старших синів знищила ватага загарбників, що вторглась з арабами до табору. Отже, царем став син Юдейського царя Єгорама.
2 Ахазія мав двадцять два роки , коли зійшов на царський престол, і один рік владарював у Єрусалимі. Ім’я його матері було Аталія, онука Омрі.
3 Він також пішов дорогою родини Ахава, оскільки його матір була йому порадницею, щодо нечестивих дій, які він чинив.
4 А робив він те, що було не до вподоби Господу, як і родина Ахава, бо вони обидві (дружина й матір ) були йому порадницями після смерті його батька (Йосафата ), що й погубило його.
5 Напучуваний їхніми порадами, він разом з Ізраїльським царем Єгорамом , сином Ахава, взяв участь у війні проти сирійського царя Хазаїла під Рамотом Гілеадським. Там арамійці поранили Єгорама.
6 Він повернувся до Єзреела, аби лікуватися від ран, які йому завдали в Рамоті, коли він воював із сирійським царем Хазаїлом. Щоб відвідати хворого Ізраїльського царя Єгорама, сина Ахава, в Єзреел відправився Юдейський цар Ахазія.
7 Це було Божим провидінням, що Ахазія пішов до Єгорама, аби там загинути. Коли він прибув до Єгорама, то вони разом вийшли назустріч до Єгу, сина Німші, якого Господь помазав, щоб знищити рід Ахава.
8 Так сталося, що коли Єгу йшов, щоб здійснити вирок над родом Ахава, то натрапив на Юдейських можновладців і братів Ахазії, котрі урядували разом з Ахазією, і знищив їх.
9 Він шукав також і Ахазію; його схопили, коли він ховався в Самарії, привели його до Єгу, й стратили. Його урочисто поховали, оскільки говорили: він усе ж таки онук Йосафата, котрий усім серцем служив Господу. Таким чином в родині Ахазії не залишилось нікого , хто мав би право на царську владу.
Аталія намагається знищити всіх царських нащадків
10 Коли матір Ахазії, Аталія, дізналась, що її син загинув, то повстала й знищила всіх царських нащадків у Юдеї.
11 Але, дочка царя Єгорама, Єгосават забрала Йоаша, сина Ахазії, потаємно викравши його з-посеред царських синів, приречених на смерть, і сховала його разом з нянькою-годувальницею в спальній кімнаті. Тож Єгосават, сестра страченого царя Ахазії, вона ж дочка царя Єгорама й дружина священика Єгояди, врятувала Йоаша від Аталії, – і та його не вбила.
12 Шість років Йоаш був під її наглядом, захований у Божому Храмі, в той час як Аталія владарювала над країною.