Йоаш – цар Юдеї
1 Йоашеві було сім років, коли він зійшов на царський престол.
2 На сьомому році царювання над Ізраїлем Єгу став царем в Юдеї Йоаш, і сорок років він царював у Єрусалимі; ім’я його матері – Ців’я із Вірсавії.
3 Йоаш чинив те, що було до вподоби Господу протягом усього свого життя, діючи за повчанням священика Єгояди.
4 Проте капища на узвишшях не були знищені, й люди продовжували там приносити жертви й кадити ладаном.
Йоаш лагодить ушкодження в Господньому Храмі
5 Якось Йоаш сказав священикам: Усі гроші, пожертвувані як святі дари, і принесені до Господнього Храму; гроші подушного податку з чоловіків; гроші, принесені як викуп , та всі гроші добровільних пожертвувань, принесених людьми до Господнього Храму,
6 нехай священики збирають у себе, – кожен хто отримав їх від свого знайомого , – і на ці гроші хай виконують ремонтні роботи з усунення тріщин і ушкоджень Храму там, де вони з’явились.
7 Але так сталося, що протягом двадцяти трьох років правління царя Йоаша священики так і не спромоглись полагодити тріщин і ушкоджень Храму.
8 Тому цар Йоаш покликав священика Єгояду та інших священиків, і сказав їм: Чому це ви досі не полагодили ушкоджень Храму? Відтепер не беріть грошей від ваших знайомих, а нехай вони йдуть безпосередньо на ремонт ушкоджень Храму!
9 І священики погодились не брати грошей від людей, і не займатись ремонтом ушкоджень Храму.
10 А священик Єгояда знайшов підходящу скриньку, зробив у її віку отвір і поставив її з правого боку жертовника при вході до Господнього Храму. Священики, які чергували біля входу, опускали туди всі гроші, які приносили люди, що приходили до Господнього Храму.
11 Коли ж зауважували, що в скрині вже чимало грошей, то приходили царський писар разом з первосвящеником; вони відкривали скриньку й рахували (зважували ) гроші, принесені до Господнього Храму.
12 Полічені (зважені ) гроші передавали у руки начальників (прорабів ), відповідальних за виконання робіт у Господньому Храмі, а ті платили теслярам та іншим будівничим, які працювали біля Господнього Храму,
13 мулярам і каменярам. Гроші також витрачались на закупку дерева й тесаного каменя; для лагодження ушкоджень в Господньому Храмі й на покриття затрат, які виникали під час ремонту.
14 Однак срібло, яке приносили в Господній Храм, не повинно було витрачатись на срібний посуд, на щипці, на чаші-кропильниці, на труби, чи на інші речі зі срібла чи золота для Господнього Храму, –
15 їх віддавали лише тим, хто виконував певну роботу з відбудови Господнього Храму.
16 У прорабів, що отримували на руки кошти для розрахунків з робітниками, що виконували роботи, не вимагали звіту, оскільки вони користувались повним довір’ям.
17 Проте гроші з жертв за гріхи та гроші з жертв за провини не вносили в Господній Храм, оскільки вони належали священикам…
Йоаш зупиняє намір Хазаїла йти війною проти Єрусалима
18 У той час виступив сирійський цар Хазаїл, котрий пішов війною проти Ґата, й завоював його. Після цього Хазаїл мав намір вирушити проти Єрусалима.
19 Але Юдейський цар Йоаш зібрав усі речі, посвячені його прабатьками, Юдейськими царями: Йосафатом, Йорамом і Ахазією, а також усе, посвячене ним самим, і все золото, яке знайшлося в скарбницях Господнього Храму та царського палацу, і послав усе це сирійському цареві Хазаїлові, після чого той відійшов від Єрусалима.
20 Про всі інші діяння Йоаша, а також про те, чого він досяг, записано в Книзі Літопису Юдейських Царів.
21 Якось повстали проти Йоаша його слуги, й учинивши змову, вбили його в домі Мілло, що по дорозі до Сілли.
22 Отже, його стратили наближені до нього люди, – Йозавад, син Шімата, та Єгозавад, син Шомера. Після смерті Йоаша поховали біля його батьків у Місті Давида, а замість нього зійшов на царський престол його син Амасія.