Ахаз – цар Юдеї
1 Ахаз, син Йотама, став царем в Юдеї на сімнадцятий рік царювання в Ізраїлі Пекаха, сина Ремалії.
2 Ахаз мав двадцять років, коли він став царем, і владарював у Єрусалимі шістнадцять років. Але його вчинки не були правильними перед Господом, його Богом, як у Давида, його прабатька.
3 Він пішов дорогою Ізраїльських царів, і навіть свого сина провів через вогонь , за прикладом гидот народів, яких Господь прогнав заради Ізраїльтян.
4 Він приносив жертви й кадив ладаном на узвишшях та пагорбах, а також під усяким розлогим деревом.
Ахаз просить допомоги у Тіглатпелесара, ассирійського царя
5 Якось сирійський цар Рецін та Ізраїльський цар Пеках, син Ремалії, виступили проти Єрусалима, щоб воювати, і взяли його в облогу, але вони не змогли подолати Ахаза.
6 Якраз у той час сирійський цар Рецін повернув сирійцям Елат, прогнавши з Елата юдеїв, і заселив Елат едомцями, котрі там живуть і до сьогодні.
7 Тоді Ахаз направив до ассирійського царя Тіглатпелесара послів з проханням: Я – твій слуга і твій син! Тож негайно прийди й визволи мене з рук сирійського царя і з рук царя Ізраїлю, які повстали проти мене!
8 Ахаз при цьому зібрав усе срібло й золото, що знаходилось у Господньому Храмі та в скарбницях царського палацу, і послав дарунок ассирійському цареві.
9 Тож ассирійський цар прислухався до його прохання, – ассирійський цар виступив проти Дамаска, захопив його й запровадив мешканців міста у Кір, а Реціна вбив.
10 Цар Ахаз вирушив назустріч ассирійському цареві Тіглатпелесару до Дамаска. Побачивши в Дамаску жертовник, цар Ахаз послав священикові Урії зразок того жертовника, а також креслення його побудови.
11 Тож священик Урія спорудив жертовник у відповідності з кресленням, яке цар Ахаз прислав із Дамаска. Священик Урія все скінчив ще до того, як цар Ахаз повернувся із Дамаска.
12 Повернувшись із Дамаска, цар оглянув жертовник; потім цар підійшов до жертовника і приніс на ньому жертви.
13 Він спалив на ньому свою жертву всепалення, а також свою хлібну жертву; цар звершив і жертву возливання, після чого покропив жертовник кров’ю своїх мирних жертв .
14 Мідний жертовник, що стояв перед Господом у центрі, він відсунув у бік відносно входу в Храм, – цар поставив його з північного боку нового жертовника, аби він не стояв між новим жертовником і Господнім Храмом.
15 Цар Ахаз дав особливу вказівку священикові, наказуючи: На цьому великому жертовнику спалюй ранішню жертву всепалення і вечірню хлібну жертву, а також усепалення царя та його хлібну жертву й жертви всепалення всього народу краю, їхні хлібні жертви та їхні жертви возливання; будеш його кропити кров’ю усяких жертв всепалення і кропитимеш його кров’ю всяких інших жертв. А щодо мідного жертовника, то я подумаю, що з ним робити.
16 Священик Урія зробив усе так, як йому наказав цар Ахаз.
17 Далі цар Ахаз позрізав обідки з підставок, познімав з них умивальниці; зняв ємність-море з мідних волів, які були під ним, і поставив його на кам’яній долівці.
18 Задля ассирійського царя критий суботній перехід, що був збудований при Господньому Храмі, а також зовнішній царський вхід, Ахаз усунув.
Смерть і поховання Ахаза
19 Усі інші оповіді про Ахаза, та про його діяльність записані в Книзі Літопису Юдейських Царів.
20 І спочив Ахаз зі своїми батьками, й був похований біля своїх прабатьків у Місті Давида, а замість нього на царський престол зійшов його син Єзекія.