Загибель Ізраїля
1 Я побачив Господа, Котрий стояв над жертовником . Він сказав: Удар по голівці колони (капітелі), щоб зрушилось склепіння, і впало їм усім на голови. А тих з них, котрі залишаться, Я знищу мечем, – жоден з утікаючих не втече, – жоден, хто рятуватиметься, не спасеться.
2 Навіть якщо зариються в глибинах шеолу, то й звідти Моя рука їх дістане. І якби піднялись на небеса, то й звідти стягну їх додолу.
3 Хоча б сховалися на вершині Кармелю, Я знайду й заберу їх звідти. А може сховаються з-перед Моїх очей на дні моря, то і там, за Моїм наказом, їх ужалить морський змій.
4 Навіть якщо підуть попереду своїх ворогів у полон, то й там Я накажу мечеві, аби їх знищив. Я не спускатиму з них Мого ока, але вже на зло, а не на добро.
5 Владика Господь Саваот є Таким, що коли Він доторкається до землі, то вона трясеться, і вкриваються скорботою всі її мешканці, – вона збурюється, як ріка, і осідає, як єгипетський Ніл.
6 Він споруджує на небесах Свої горішні палаци, простягаючи Своє склепіння над землею, Він викликає морські води, виливаючи їх на поверхню землі, – Господь Його Ім’я.
7 Хіба ви, діти Ізраїля, для Мене не такі, як ефіопські діти? – запитує Господь. Хіба не Я вивів Ізраїль з єгипетського краю, а филистимців – з Кафтора , сирійців – з Кіра?
8 Адже очі Владики Господа звернені на все грішне царство: Я зітру його з поверхні землі, тоді як нащадків Якова повністю не знищу, – говорить Господь.
9 Але Я накажу розпорошити нащадків Ізраїля поміж усіма народами, – просію їх, як решетом, так що жодне зернятко не впаде на землю.
10 Від меча загинуть усі нерозкаяні грішники Мого народу, котрі говорять: Навіть не наблизиться до нас і не торкнеться нас лихо.
Відновлення Ізраїля
11 У той день Я підійму повалений намет Давида і відбудую все, що зруйноване, – Я відновлю його з руїн, – і він стане таким, як був у давні віки,
12 щоб вони заволоділи тим, що залишиться від Едому і від усіх інших народів, серед яких проголошувалось Моє Ім’я, – говорить Господь, Котрий це учинить.
13 Надходить час, – говорить Господь, – коли орач підганятиме женця, а ті, котрі топчуть у чавилі виноград (винороби ), підганятимуть сіяча, – гори сочитимуться виноградним соком, розм’якшуючи пагорби.
14 І поверну Мій народ, Ізраїль, з полону, а вони відбудують спустошені міста й поселяться в них; насаджуватимуть виноградники й питимуть з них вино; будуть розводити сади й споживатимуть їхні плоди.
15 Я знову укореню їх на власній землі, і вони більше ніколи не будуть вирвані зі своєї землі, яку Я колись їм дав, – говорить Господь, ваш Бог!