1 Не будеш приносити у жертву Господу, твоєму Богові, теля чи вівцю з якоюсь вадою, або з будь-яким фізичним недоліком, оскільки це огидне для Господа, твого Бога.
2 Якщо в якомусь із твоїх поселень, які Господь, твій Бог, дає тобі, серед вас знайдеться чоловік чи жінка, які вчинять якесь зло перед Господом, твоїм Богом, порушивши Його Заповіт,
3 і почнуть служити іншим богам, поклоняючись їм, зокрема , сонцю, місяцю, чи взагалі усій небесній армаді, що Я заборонив,
4 і тобі про це буде сповіщено, ти вислухаєш і пильно розслідуєш. Якщо ці слова були правдиві, й буде доведено, що ця гидота відбулася в Ізраїлі,
5 то виведеш того чоловіка чи ту жінку, котрі учинили цю негідну річ, за ворота поселення, і поб’єш камінням того чоловіка чи ту жінку до смерті.
6 Лише на підставі свідчень двох свідків чи трьох свідків можна покарати на смерть. Не можна покарати на смерть за свідченням одного свідка.
7 Під час його страти свідки мають першими підняти проти нього свою руку, а вже після них – руки всього народу. Так викорінюватимеш зло з-поміж себе.
Правила проведення непосильних справ
8 Якщо якась справа на суді виявиться для тебе непосильною через суперечливість між кровопролиттям випадковим і кровопролиттям умисним , між позовом правомочним та позовом безпідставним , між нанесенням справжніх ушкоджень та нанесенням вигаданих ушкоджень, або через якісь інші суперечливі справи в твоїх поселеннях, то встанеш і підеш на місце, яке Господь, твій Бог, обере.
9 Прийдеш до священиків-левітів і до судді, який буде на той час, і представиш справу. Вони й оголосять тобі вирок згідно з законом.
10 Тоді ти вчиниш згідно з вироком, який буде тобі оголошено на тому місці, яке Господь обере. Пильнуй, аби було виконано все так, як тебе буде навчено.
11 Ти учиниш згідно з повчанням, викладеним тобі, та законом, на який тобі вкажуть. Не відхилишся від вироку, який тобі оголосять, ні праворуч, ні ліворуч.
12 А якщо людина у своїй зухвалості не послухається священика, який виконує священнодійство там перед Господом, твоїм Богом, чи судді, то таку людину покарають смертю. Так будеш викорінювати зло в Ізраїлі.
13 Почувши про це, весь народ боятиметься, і більше не буде поводитися зухвало.
Настанови про царя
14 Коли ти ввійдеш у край, який Господь, твій Бог, дає тобі, і, заволодівши ним, оселишся в ньому та скажеш: Поставлю я над собою царя, як інші народи, які навколо мене,
15 то можеш поставити над собою царя, якого обере Господь, твій Бог. Поставиш над собою царя з-посеред своїх братів. Не можна ставити над собою чоловіка-чужинця, котрий не є твоїм братом.
16 Тільки нехай він не заводить собі багато коней і не повертає народ у Єгипет, щоби таким чином примножити собі коней, адже Господь сказав вам: Більше ніколи не повертайся на ту дорогу!
17 Нехай він також не заводить собі багато дружин, аби його серце не стало розбещеним, і не нагромаджує в себе надмірно срібла й золота.
18 А коли він сяде на своїм царськім престолі, то нехай перепише собі в книгу цей Закон, що зберігається у священиків, нащадків Левія.
19 Нехай ця книга буде перед ним, й він читатиме її в усі дні свого життя, навчаючись шанувати Господа, свого Бога, дотримуючись усіх слів цього Закону і цих постанов й виконуючи їх.
20 Його серце не повинно підноситись над своїми братами, і щоб він не відступав від Заповідей ні праворуч, ні ліворуч. Тоді він довго житиме і царюватиме в Ізраїлі – як він, так і його нащадки.