Пам’ятай весь шлях, яким провадив тебе Господь!
1 Старанно виконуйте всі Заповіді, які я сьогодні вам заповідаю, аби ви жили і намножувались, та увійшли й заволоділи краєм, про який Господь присягнувся вашим батькам.
2 Пам’ятай весь шлях, яким Господь, твій Бог, провадив тебе по пустелі протягом цих сорока років, щоб тебе упокорити, випробувати тебе і виявити, що у твоєму серці: чи ти будеш дотримуватися Його Заповідей, чи ні.
3 Він упокорював тебе і морив тебе голодом, але також годував тебе манною, якої не знав ти, й не знали твої батьки, аби ти зрозумів, що не лише хлібом живе людина, але і всім тим, що виходить з Господніх уст людина живе.
4 Твій одяг на тобі не зношувався, і твої ноги не набрякали всі ці сорок років.
5 Усвідом це своїм серцем, що, як людина виховує свою дитину, так Господь, твій Бог, виховує тебе.
6 І дотримуйся Заповідей Господа, свого Бога, ходи Його дорогами і шануй Його.
7 Адже Господь, твій Бог, провадить тебе в чудову землю, в край водних потоків, де джерела та підземні води б’ють ключем у долинах і на горах.
8 Це земля пшениці та ячменю, виноградників, смоківниць і гранатових дерев, – земля оливкових дерев, олії та меду;
9 земля, на якій ти без обмежень їстимеш хліб і де нічого тобі не бракуватиме. Це земля залізних родовищ, з гір якої ти видобуватимеш мідь.
10 Ти будеш їсти досхочу й благословлятимеш Господа, свого Бога, за ту прекрасну землю, яку Він тобі дав.
11 Тож стережися, аби ти не забув Господа, свого Бога, занедбуючи Його Заповіді, Його закони та Його постанови, які я тобі сьогодні заповідаю.
12 Але, коли наївшись досхочу, збудувавши собі гарні будинки, оселишся в них ;
13 коли намножиться твоя велика та дрібна худоба, і ти володітимеш сріблом та золотом, і матимеш усього багато,
14 то щоб ти не загордів своїм серцем і щоб не забув Господа, свого Бога, Який вивів тебе з єгипетського краю, з краю неволі;
15 Котрий тебе провадив через велику і небезпечну пустелю з отруйними зміями і скорпіонами, через сухі безводні місцевості, де Він видобував для тебе воду з крем’яної скелі;
16 Котрий годував тебе в пустелі манною, якої не знали твої батьки, аби упокорити тебе і випробувати тебе, і щоб наостанку обернути усе це тобі на добро.
17 Щоб ти не сказав у своєму серці: Це моя сила і міць моєї руки здобули мені цей добробут.
18 Пам’ятай, що це Господь, твій Бог, дає тобі силу здобувати усі блага, аби підтвердити Свій Заповіт, у якому Він присягався твоїм батькам, як це виявляється сьогодні.
19 Але якщо ти таки забудеш Господа, свого Бога, і підеш за іншими богами, будеш їм служити і їм поклонятись, то я засвідчую вам сьогодні, що ви неодмінно загинете.
20 Як народи, які Господь знищує перед вами, так само загинете і ви через те, що не послухаєтесь голосу Господа, вашого Бога!