Провіщення про десяту кару
1 І сказав Господь Мойсеєві: Ще одну кару наведу на фараона та на Єгипет, після чого він відпустить вас звідси. Більше того, не лише відпустить, – він силоміць прожене вас звідси.
2 Тому перекажи людям, нехай кожний чоловік попросить у сусіда, а жінка в сусідки, срібні та золоті речі.
3 Господь виявив милість Своєму народові в очах єгиптян. Та й сам Мойсей став дуже видатним і шанованим у єгипетському краю в очах слуг фараона та в очах всього народу.
4 І промовив Мойсей: Так говорить Господь! Опівночі Я пройду через Єгипет.
5 Помре кожний первісток у єгипетському краю – від первістка фараона, який сидить на престолі, до первістка служниці, котра стоїть при жорнах. Помруть первістки і з усієї худоби!
6 І станеться велике голосіння по всьому єгипетському краю. Нічого подібного ще не було і більше не буде.
7 А між усіма Ізраїльтянами навіть пес не гавкне – ні на людину, ні на тварину, аби ви зрозуміли, яку дивовижну різницю робить Господь між єгиптянами та Ізраїлем!
8 І прийдуть усі твої слуги до мене, впадуть переді мною долілиць, благаючи: Вийди ти, і весь народ, у якого ти є володарем. Після цього я вийду! І Мойсей з обуренням вийшов від фараона.
9 Тоді Господь сказав Мойсеєві: Фараон не послухав вас, щоб звершилися всі Мої численні ознаки в єгипетському краю.
10 Всі ці ознаки перед фараоном учинили Мойсей і Аарон. Та Господь зробив серце фараона непоступливим, і той не відпускав Ізраїльських нащадків зі свого краю.