Вода зі скелі
1 З пустелі Сін уся Ізраїльська громада, згідно з повелінням Господа, рухалася з зупинками далі й отаборилася у Рафідімі. Та у народу не було питної води.
2 Тож народ почав сваритися з Мойсеєм. Вони кричали: Дайте нам напитись води! Та Мойсей їм сказав: Чому лаєте мене, чому спокушаєте Господа?
3 Але народ, справді, страждав від спраги і продовжував нарікати на Мойсея, говорячи: Навіщо ти вивів нас з Єгипту? Ти хочеш спрагою вигубити нас, наших дітей і нашу худобу?
4 І Мойсей знову заволав до Господа і сказав: Що мені робити з цим народом? Ще трохи і мене поб’ють камінням!
5 Тому Господь сказав Мойсеєві: Вийди і стань перед народом. Візьми з собою старійшин Ізраїлю, і нехай у твоїх руках буде твій посох, яким ти вдарив по Нілу , і йди.
6 А Я стоятиму там перед тобою на скелі в Хориві. Ти вдариш по скелі. З неї потече вода, і народ буде пити. Мойсей так і вчинив у присутності старійшин Ізраїлю.
7 Мойсей назвав те місце : Масса і Мерива, через те що сварились сини Ізраїля і спокушали Господа, говорячи: Є серед нас Господь, чи немає?
Перемога над Амалеком
8 Прийшов Амалек, і воював з Ізраїлем у Рафідімі.
9 У зв’язку з цим Мойсей сказав Ісусові: Вибери нам людей і виступи завтра для бою проти Амалека. Я ж стоятиму на вершині гори з Божим посохом у своїй руці.
10 Ісус зробив так, як сказав йому Мойсей, і вступив у бій з Амалеком. А Мойсей, Аарон і Хур піднялися на вершину гори.
11 І коли Мойсей підіймав свої руки, то перемагав Ізраїль, а коли він опускав свої руки, то перемагав Амалек.
12 Але руки для Мойсея стали важкими. Тому вони взяли камінь, поклали перед Мойсеєм , і він на ньому сів. Аарон та Хур підтримували його руки, – один з одного боку, а другий з іншого, – так що його руки залишались непорушними аж до заходу сонця.
13 За цей час Ісус вістрям меча повністю розгромив Амалека й усіх його людей.
14 Після цього Господь сказав Мойсеєві: Запиши це в книгу для пам’яті і нехай знає Ісус, що Я цілковито зітру пам’ять про Амалека з-під небес.
15 Мойсей збудував жертовник і дав йому ім’я: Господь – мій Прапор .
16 Адже рука на престолі Господа, – сказав він, – Господня війна проти Амалека з роду в рід!