Горе нерозсудливим пророкам
1 І було до мене Господнє слово такого змісту:
2 Сину людський, провісти пророцтво щодо Ізраїлевих пророків, і скажи їм, що вони провіщають власні вигадки. Тож послухайте Господнє слово.
3 Ось що говорить Владика Господь: Горе нерозсудливим пророкам, котрі керуються власним спонуканням і жодних видінь не бачать.
4 Твої пророки, Ізраїлю, стали подібні до лисиць серед руїн.
5 Вони не ставали в проломі й не захищали стін Ізраїлевого дому, аби він (Ізраїль ) міг бути стійким у бою Господнього Дня!
6 Їхні видіння – марнота, а тому й провіщення – фальшиві. Вони кажуть, що нібито говорить Господь, хоч Господь їх не посилав, – але вони сподіваються, що їхнє слово здійсниться.
7 Хіба ж не фальшиві видіння ви мали? Хіба не оманливі провіщення проголошували, стверджуючи: Так говорить Господь, хоч Я цього не говорив?!
8 Через те так говорить Владика Господь: Оскільки ви говорите нісенітниці й ваші видіння – обман, тому Я виступаю проти вас, – говорить Владика Господь.
9 Моя рука буде спрямована проти пророків, які бачать пусте і провіщають обман. Вони не ввійдуть у раду Мого народу, – під час перепису Ізраїлевого роду вони не будуть записані і в землю Ізраїлю не ввійдуть. Тоді зрозумієте, що Я – Владика Господь.
10 А все це станеться через те, що вони обманювали Мій народ, говорячи: Мир! – хоч, насправді, миру немає! В результаті народ будував хистку стіну, а вони її покривали розчином тиньку.
11 Скажи тим, що замазують стіну розчином: Прийде велика злива дощу, буде сипатись градом каміння, здійметься спустошлива буря, – і стіна впаде.
12 А коли стіна рухне, то хіба не спитають вас: Де той розчин, яким ви тинькували?
13 Тому так говорить Владика Господь: У Своєму обуренні Я пошлю нищівний вітер, – від Мого гніву проллється злива дощу, і падатиме камінний град, який руйнуватиме все.
14 Я зруйную стіну, яку ви тинькували розчином, – вона впаде на землю, так що оголиться її фундамент і також рухне. Під тими руїнами загинете й ви. Тоді зрозумієте, що Я – Господь.
15 А коли зіллю весь Мій гнів на стіну й на тих, котрі її замазували розчином, тоді Я скажу до них: Немає ані муру, ані тих, що його тинькували, –
16 тобто пророків Ізраїлю, котрі пророкували про Єрусалим, і нібито мали щодо нього видіння про мир, – тоді як миру не мало бути, – говорить Владика Господь.
Горе тим жінкам, що пророкують від самих себе
17 А ще, сину людський, зверни особливу увагу на дочок твого народу, котрі також пророкують від самих себе, і провісти пророцтво проти них.
18 Скажи їм: Так говорить Владика Господь: Горе тим жінкам, що шиють чародійні подушечки на всі суглоби рук і роблять намітки (покриття ) на голови різних розмірів, аби зводити довірливих людей. Невже, спокушуючи душі Мого народу, ви цим спасаєте власні душі?
19 Ви безчестите Мене перед Моїм народом за пригорщі ячменю і за шматок хліба. Говорячи неправду Моєму народові, котрий вірить в обман, ви прирікаєте на загибель людей, котрі не повинні вмирати, і залишаєте жити тих, котрі жити не повинні.
20 Тому так говорить Владика Господь: Мені огидні ваші чародійні подушечки, якими ви зводите молоді душі. Я зірву їх з ваших рук і, наче птахів , відпущу впіймані вами душі на волю.
21 Зірву з вас також ваші намітки, і визволю Мій народ з ваших рук, так що він більше не буде здобиччю у ваших руках, і ви зрозумієте, що Я – Господь.
22 Оскільки ви оманою завдаєте болю серцю праведного, хоч Я не хотів завдати йому болю, а руки злочинця зміцнюєте, через що він не відвертається від своєї злочинної дороги, щоб мати право на життя,
23 тому ви більше не побачите навіть фальшивих видінь і не зможете займатись чаклуванням. Я спасу Свій народ від вашої влади, і ви зрозумієте, що Я – Господь!