Голосіння над Тиром
1 І було до мене Господнє слово такого змісту:
2 Сину людський, здійми над Тиром голосіння, –
3 звернись до Тира, який оселився при вході в море, – торговця з народами, що на численних островах, і скажи, що говорить Владика Господь до Тира: Ти говориш: Я – вершина краси !
4 Твої кордони далеко в морі, – твої будівничі зробили тебе надзвичайно гарним.
5 З дошок сенірського кипарису збудовані твої стіни (борти ); з ліванського кедру виготовлені твої щогли.
6 З башанських дубів виготовили твої весла, – твою палубу зробили зі самшитового дерева з кіттійських островів та слонової кості.
7 На твої вітрила використано різнобарвну єгипетську тканину, – вони ж (вітрила ) були також твоїм стягом, – а твоє покриття (дах ) було з блакитного й пурпурного полотна з острова Еліші.
8 Мешканці Сидона та Арвада служили в тебе веслярами. Твої наймудріші люди, Тире, були твоїми керманичами-стерновими.
9 Видатні мужі з Ґевала та їхні вправні майстри ремонтували в твоїх кораблях пробоїни . Всі морські кораблі та їхні моряки бували в тебе, провадячи з тобою торгівлю.
10 У твоєму війську служили вояки з Персії, Луду (Лідії ) та Пути (Лівії ); твої військові мужі вивішували на твоїх стінах щити й шоломи, що додавало тобі слави та величі .
11 Воїни Арвада й Хелека охороняли навколо твої стіни, а на твоїх баштах стояли дозорці з Ґаммади. Вони й розвішували довкола свої щити, доповнюючи твою красу.
12 На додаток до всього твого великого багатства з тобою провадив торгівлю Таршіш, розраховуючись сріблом, залізом, цинком і свинцем.
13 Яван (Греція ), Тувал і Мешех торгували з тобою, розраховуючись за твої товари людьми-рабами й мідним посудом.
14 Купці з Тоґарми платили за твої товари кіньми й мулами.
15 Вели з тобою торгівлю люди з Дедану (Ефіопія ); також багато інших островів були твоїми покупцями, – вони платили тобі слоновими бивнями та чорним (ебеновим ) деревом.
16 Торгували з тобою арамійці, оскільки були захоплені великою кількістю твоїх виробів, – платили тобі рубіном, пурпуром, вишиваною тканиною й вісоном, коралами та коштовним камінням.
17 Юдея та Ізраїлів край торгували з тобою, розраховуючись пшеницею з Мінніту , пахощами, медом, оливковим маслом і бальзамом.
18 Дамаск (Сирія ), також вів торгівлю з тобою, захоплюючись безліччю твоїх виробів та великим багатством. Платив тобі хелбонським вином і білою вовною.
19 Дан та Яван із Уззала (Аравія ) постачали на твій ринок коване залізо в обмін на кассію (пахуча кора ) та пахучу тростину.
20 Дедан торгував з тобою розкішними попонами для їзди верхи на конях .
21 Аравія та всі кедарські князі (нащадки Ізмаїла ) в торгівлі з тобою постачали тобі овець, баранів і козлів.
22 Вели з тобою торгівлю і купці Шеви та Раами (Аравія ), – в обмін на твої товари платили найвишуканішими прянощами, всіляким коштовним камінням і золотом.
23 Торгували з тобою Харан, Ханне та Еден (Месопотамія ), а також купці Шеви (Ефіопії ), Ассирії й Кілмади.
24 В обмін на твої товари купці привозили коштовний одяг, плащі з блакитно-пурпурової тканини, різнобарвні покривала й тканини в дорогих скринях з кедрового дерева , перев’язаних суканими шнурами.
25 Таршіські кораблі розвозили скрізь твої товари, – ти дуже збагатився і став потужним в усьому морі.
26 І хоч твої веслярі провадили тебе великими водами, проте східний вітер розбив тебе посеред моря.
27 Твоє багатство, твої товари й усе твоє добро; твої моряки й твої керманичі-стернові; твої вправні майстри, що ремонтують у кораблях пробоїни, й ті, що провадять твою торгівлю; всі твої військові мужі, що тебе охороняють, – уся та безліч народу, що з тобою, в час твого падіння впадуть у морську глибочінь.
28 Від крику твоїх керманичів-лоцманів здригнуться прибережні землі.
29 Зі своїх кораблів зійдуть усі веслярі, моряки й морські керманичі-лоцмани і, опинившись на суші,
30 у повний голос ридатимуть, – посипаючи свої голови порохом, гірко голоситимуть за тобою й качатимуться в попелі.
31 У жалобі за тобою вони поголять свої голови, – підперезавшись веретищем, з гірким жалем плакатимуть й голоситимуть за тобою.
32 Побиваючись щодо твоєї долі, вони у своєму голосінні складуть жалібну пісню: Хто подібний до Тира, знищеного посеред моря!
33 Коли морями скрізь розходились твої товари, ти насичував численні народи. Твоє велике багатство і твої товари збагачували царів землі.
34 Тепер же ти розбитий на морі, – у водні глибини разом з тобою пішли й усі твої товари, як і весь твій численний народ.
35 Сповнились жахом щодо тебе мешканці узбережжя, – неймовірно перелякані і їхні царі, так що жах закарбувався на їхніх обличчях.
36 Присвиснули над тобою купці різних народів, адже ти став страховиськом і згодом щезнеш навіки.