Зачинена зовнішня східна брама
1 Провідник повів мене назад до зовнішньої брами Святилища, що зі сторони сходу. Вона виявилась зачиненою.
2 І Господь сказав мені: Ця брама і далі має бути зачиненою. Вона не буде відчинятись, і ніхто нею не проходитиме. Оскільки нею пройшов Господь, Бог Ізраїлю, – тому вона буде замкненою!
3 І тільки володарю, – одному лише володарю, – буде дозволено в ній сидіти і їсти хліб перед Господом. Він увійде через притвор брами, й тим же шляхом вийде.
Постанови, кому дозволено служити перед Господом
4 Потім Він попровадив мене через північну браму, до переду Храму, – я побачив, що Господня слава і далі наповнює Господній Храм, – і я впав долілиць…
5 Тоді Господь сказав мені: Сину людський, прийми щирим серцем, подивись пильно своїми очима й вислухай уважно своїми вухами все, що Я кажу тобі відносно всіх постанов щодо Господнього Храму та відносно всіх Його постанов. Усім своїм серцем прийми до уваги все стосовно входів у Храм і всіх його виходів зі Святилища.
6 І скажи цьому бунтівливому поколінню Ізраїлю, що говорить Владика Господь: Досить вже вам творити гидоти, Ізраїлів роде!
7 Адже ви приводили необрізаних серцем і необрізаних тілом чужинців, аби вони перебували в Моєму Святилищі, й опоганювали Мій Храм, коли приносили Мій хліб, жир та кров. Вашими гидкими вчинками ви зламали Мій Заповіт!
8 Замість того щоб самим звершувати служіння в Моїй Святині, ви поставили служителями в Моїй Святині тих, котрі не дотримуються святості.
9 Тому так говорить Владика Господь: Ніхто з синів чужинців, необрізаних серцем і необрізаних тілом, не повинен входити в Моє Святилище, в тому числі й ті сини чужинців, котрі живуть серед Ізраїлевих дітей.
10 Що ж до левітів, котрі відступили від Мене під час загального відступництва Ізраїлю, й, покинувши Мене, блудили зі своїми ідолами, то вони понесуть покарання за свій злочин.
11 Вони перебуватимуть у Моєму Святилищі на службі хіба що як вартові біля Храмових брам, або прислужники в Храмі. Вони різатимуть жертви всепалення, або інші жертви, допомагаючи людям й чекаючи, кому би послужити.
12 Адже вони потурали людям, прислуговуючи перед їхніми ідолами, і таким чином ставали для Ізраїлевого роду спотиканням до беззаконня, за що Я й підняв проти них Свою руку, – говорить Владика Господь. Вони будуть покарані за свій злочин!
13 Вони вже не будуть наближатись до Мене, не стануть Моїми священиками й навіть не підходитимуть до жодних Моїх Святинь та до Святого Святих; вони нестимуть свою ганьбу за всі гидоти, які творили.
14 Я призначаю їх бути вартовими при Храмі, а також виконувати іншу працю, яку їм скажуть робити.
15 І лише священики з покоління Левія, нащадки Садока , які звершували служіння в Моєму Святилищі й тоді, коли Ізраїлеві сини відступили від Мене, – лише їм буде дозволено наближатись до Мене, служити Мені й стояти переді Мною, приносячи Мені в жертву жир і кров, – говорить Владика Господь.
16 Виключно вони входитимуть у Мою Святиню, наближаючись до Мого столу, аби Мені служити. Вони пильнуватимуть за усім Моїм богослужінням.
Настанови про священиків
17 Після того як священики ввійдуть через браму до внутрішнього двору, вони одягатимуться в лляні шати; нічого вовняного (шерстяного ) з одягу на них не буде, коли звершуватимуть служіння в межах брам у внутрішньому дворі .
18 На їхніх головах повинні бути лляні завої, а на своєму тілі вони носитимуть лляні спідні штани, – навіть нехай не підперізуються нічим таким, що викликало би потіння.
19 А перед тим як їм вийти на зовнішній двір до народу, вони повинні зняти свої шати, в яких вони звершували служіння, і залишити їх у кімнатах Святилища та одягнутись у інший одяг, аби ними (священними шатами ) не доторкнутись до людей і не зробити ті шати нечистими.
20 Нехай вони не голять своєї голови, але й не відпускають довгого волосся, а неодмінно належним чином підстригають свої голови.
21 Жоден священик, перед тим як увійти до внутрішнього двору, не питиме вина.
22 І нехай вони не беруть собі за дружин вдів чи розведених, а лише дівчат з нащадків Ізраїлевого роду, або вдовиць, котрі овдовіли по священику.
23 Вони мають навчати Мій народ розпізнавати, що святе, а що звичайне, й пояснювати, що нечисте, а що чисте.
24 В суперечках вони ставатимуть суддями, які судитимуть за Моїми законами. Вони мають дотримуватись Моїх законів та Моїх постанов щодо Моїх свят і святити Мої суботи.
25 Нехай священик не наближається до мертвої людини, аби не опоганитись, – лише у разі смерті батька чи матері, сина чи дочки, або брата чи сестри, яка ще не була заміжньою, він може осквернитись.
26 Але після обряду свого очищення нехай відрахують йому сім днів.
27 І коли настане день йти до внутрішнього двору Святилища, аби звершувати служіння в Святині, нехай він принесе жертву за свій гріх, – говорить Владика Господь.
28 Священики не володітимуть спадщиною, адже Я – їхня спадщина. Не давайте їм власності в Ізраїлі, тому що Я є їхнім володінням.
29 Вони споживатимуть хлібні жертви, а також жертви за гріхи та за провини. Так само їм належатиме все, що в Ізраїлі буде посвячене Господу .
30 Священикам належить усе найкраще з первоплодів урожаю, та всі приношення, якими б вони не були. Також перший хліб з первоплодів вашого тіста належить священику, аби на твоїй родині перебувало благословення.
31 Священики не повинні споживати жодної мертвечини, а також тварин і птахів, розтерзаних звірами.