Наділи землі за іменами Ізраїлевих племен
1 Ось наділи за іменами Ізраїлевих племен. На краю півночі, по краю Хетлонської дороги в напрямку до Хамата й Гацар-Енона, повз північні околиці Дамаска, – тобто вздовж володінь Хамата, – від східного кордону й до моря, – перший наділ Дана.
2 Вздовж межі володінь Дана, – від східного кордону й до західного кордону, – ще один наділ – Ассира.
3 Від межі володінь Ассира, – так само від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Нефталима.
4 Від межі володінь Нефталима, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Манассії.
5 Від межі володінь Манассії, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Єфрема.
6 Від межі володінь Єфрема, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Рувима.
7 Від межі володінь Рувима, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Юди.
8 Від межі володінь Юди, – від східного кордону й до західного кордону, – буде ділянка, як ваше приношення, двадцять п’ять тисяч ліктів завширшки, а завдовжки, як один з наділів, – від східного кордону й до західного кордону. Посередині цієї ділянки буде Святилище.
9 Ділянка, яка буде вашим приношенням Господу, матиме завдовжки двадцять п’ять тисяч ліктів і завширшки двадцять тисяч ліктів .
10 Ця свята ділянка-приношення має бути поділена наступним чином : священикам двадцять п’ять тисяч ліктів довжиною з північного боку і десять тисяч ліктів завширшки – з західного боку, – як і десять тисячліктів завширшки зі східного боку та двадцять п’ять тисяч завдовжки з південного боку. Посередині цього наділу священиків буде Господнє Святилище.
11 Це ділянка для посвячених священиків, нащадків Садока, котрі зберегли свою вірність переді Мною під час загального відступництва Ізраїлевих нащадків, коли інші левіти відступили.
12 Вона належатиме їм як священне приношення, виділене з загального дару краю, – як найсвятіша ділянка поруч з наділом левітів.
13 Біля наділу священиків буде ділянка завдовжки двадцять п’ять тисяч ліктів і завширшки десять тисяч – для левітів. Загальна довжина обох ділянок – двадцять п’ять тисяч і ширина – двадцять тисяч.
14 Жодна ділянка цього наділу не може бути ні проданою, ні виміняною, ані переданою іншим, – як первоплід землі, вона – святиня Господа.
15 Решту ділянки – п’ять тисяч ліктів завширшки на двадцять п’ять тисяч завдовжки буде віддано для загального вжитку міста. Тут будуть житлові приміщення й пасовиська, а в самому центрі буде місто.
16 Ось його розміри: північний бік, – чотири тисячі п’ятсот ліктів , південний бік також чотири тисячі п’ятсот, – як і зі сторони сходу – чотири тисячі п’ятсот ліктів , та зі сторони заходу також чотири тисячі п’ятсот.
17 Місто навколо має спільну землю для пасовиська : зі сторони півночі двісті п’ятдесят ліктів , зі сторони півдня також двісті п’ятдесят ліктів, – як і зі сходу – двісті п’ятдесят ліктів та з заходу – двісті п’ятдесят.
18 А що залишиться з довжини, яка прилягає до священної ділянки, – десять тисяч ліктів на схід і десять тисяч ліктів на захід вздовж священної ділянки, – то врожай з цих ділянок призначений на харчування тим, що працюватимуть у місті.
19 А працюватимуть у місті люди з усіх Ізраїлевих племен, – вони й будуть обробляти ту землю .
20 Отже, вся ця квадратна ділянка, – двадцять п’ять тисяч на двадцять п’ять тисяч ліктів , – ваше святе приношення разом з виділеною ділянкою для міста.
21 Решта землі з обох боків від священного наділу та межуючих з ним міських володінь на сході й на заході належатиме володарю. Це смуга землі завширшки двадцять п’ять тисяч ліктів, що тягнеться впродовж священного наділу до східного кордону Ізраїлевого краю, а також така сама смуга землі завширшки в двадцять п’ять тисяч ліктів з протилежного боку священного наділу, що тягнеться до західного кордону. Це наділ володаря. А посередині (в центрі ) наділу володаря – священна ділянка-приношення зі Святилищем.
22 Фактично наділ левітів, як і ділянка міста, також знаходяться посеред власності володаря, яка своєю чергою межуватиме з наділом Юди з боку півночі і з наділом Веніяміна – з боку півдня .
23 Що ж до решти племен далі на південь , то першим йде один наділ Веніяміна, який простягається від східного кордону й до західного кордону краю.
24 Від межі володінь Веніяміна, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Симеона.
25 Від межі володінь Симеона, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Іссахара.
26 Від межі володінь Іссахара, – від східного кордону й до західного кордону, – один наділ Завулона.
27 Від межі володінь Завулона, – від східного кордону і до західного кордону, – один наділ Ґада.
28 Вздовж наділу Ґада, з південного боку, проходитиме південний кордон краю, – від Тамара до вод Меріват-Кадеш і далі вздовж потоку, що впадає у Велике Море.
29 Це земля для Ізраїлевих племен, яку вони жеребкуванням усередині своїх племен визначать для своїх родинних наділів, – говорить Владика Господь.
Брами Єрусалима
30 А ось виходи (брами ) міста. Довжина його з північного боку становитиме чотири тисячі п’ятсот ліктів.
31 Брами міста будуть названі іменами Ізраїлевих племен. Отже, три брами з боку півночі: одна брама Рувима, одна брама Юди й одна брама Левія.
32 Зі східного боку, також довжиною чотири тисячі п’ятсот, буде також три брами: одна брама Йосифа, одна брама Веніяміна й одна брама Дана.
33 З південного боку, довжиною в чотири тисячі п’ятсот ліктів, також три брами: одна брама Симеона, одна брама Іссахара й одна брама Завулона.
34 На західному боці довжиною в чотири тисячі п’ятсот ліктів, ще три брами: одна брама Ґада, одна брама Ассира й одна брама Нефталима.
35 Всього по навколишньому периметру – вісімнадцять тисяч ліктів. Назва міста з того часу буде: Там Господь!