Господнє повеління відбудовувати Храм
1 Другого року царя Дарія, шостого місяця, в перший день місяця , було Господнє слово через пророка Аггея до Зоровавеля, сина Шеалтіїла, намісника Юдеї, та до первосвященика Ісуса, сина Єгосадака, такого змісту:
2 Так говорить Господь Саваот, промовляючи: Ці люди кажуть, що ще не прийшов час відбудови Господнього Храму.
3 Тому Господнє слово через пророка Аггея було такого змісту:
4 А для вас самих надійшов час жити в оздоблених домах, тоді як цей Дім залишається в руїнах?
5 Тому так говорить Господь Саваот: Зверніть вашу увагу на те, як вам ведеться !
6 Ви сієте багато, але мало збираєте; ви їсте, але не насичуєтесь; п’єте, але не втамовуєте спраги; ви одягаєтесь, але не відчуваєте тепла, – а хто й заробляє, кладе в дірявий гаманець.
7 Тому й каже Господь Саваот: Зверніть вашу увагу на те, як вам ведеться!
8 Підіймайтесь у гори, доставляйте звідти дерево, й відбудовуйте Храм, щоб він був Мені до вподоби, і Я був у ньому прославлений, – говорить Господь.
9 Ви сподівалися на багато, а виходило мало, а коли приносили те до дому, то Я його розвіював. У чім причина? – питає Господь Саваот. – А в тому, що Мій Дім лежить у руїнах, а кожен з вас поспішає працювати біля власного дому.
10 Тому-то небо над вами не дає належної роси для вашої землі , а земля затримує свій врожай.
11 Я спровадив посуху на ваш край, – на її пагорби, на пшеничні поля, на вино, на олію і на все те, що зрощує земля, – а також на людей, та на худобу й на всі труди людських рук.
12 Після цього Зоровавель, син Шеалтіїла, та первосвященик Ісус, син Єгосадака, і всі інші люди взяли до уваги слова Господа, свого Бога, а також слова пророка Аггея, оскільки усвідомлювали, що його послав Господь, їхній Бог. Народ пройнявся страхом від Господньої присутності.
13 Тоді Аггей, Господній вісник, передавши послання Господа до народу, додав: Я є з вами, – говорить Господь!
14 Господь запалив дух Зоровавеля, сина Шеалтіїла, намісника Юдеї, і дух первосвященика Ісуса, сина Єгосадака, а також дух усього залишку народу, – тож вони пішли й взялись за працю відбудови Храму Господа Саваота, свого Бога, – це відбулось
15 у двадцять четвертий день шостого місяця другого року царя Дарія .