1 Ізраїль був пишною лозою з гарними рясними плодами. Але, чим більше було в нього плодів, тим більше він будував ідольських жертовників, – чим урожайнішою була його земля, тим гарніше він прикрашав своїх бовванів.
2 Їхнє серце дволике, тому будуть покарані. Бог зруйнує їхні жертовники, потрощить їхні статуї-боввани .
3 Можливо, тоді вони й скажуть: Немає в нас царя, бо ми не мали Господнього страху, – а якби і був цар, то що він зробить для нас?
4 Вони говорять порожні слова, – оманливо присягаються, укладаючи Заповіти. Але настане час правосуддя над злочинами , які буяють, наче отруйний бур’ян на зораному полі.
5 Тому страх охопить мешканців Самарії, – її народ плакатиме за тельцем Бет-Авена , відібраного від них, адже священики раділи і тішились його славою.
6 Саме його відвезуть в Ассирію, як подарунок цареві Яребові . Єфрем вкриється ганьбою, – Ізраїль буде засоромлений через свого ідола.
7 Самарія буде знищена, як і її цар, – стануть, як тріска на поверхні води.
8 Не стане висот Авена, де грішив Ізраїль. Терен і бур’ян піднімуться на їхніх жертовниках. Тоді вони скажуть горам: Покрийте нас! – і горбам: Упадіть на нас!
9 Від днів Гіви, коли ти згрішив, Ізраїлю, – таким ти й залишився. Хіба не у війні загинули в Гіві всі злочинні неправедні діти?
10 Коли вважатиму за потрібне, Я покараю бунтівників . Проти них зберуться народи, щоб закувати в кайдани за подвійне злочинство.
11 Єфрем подібний до ялівки, навченої з задоволенням молотити пшеницю ; Я покладу на його випещену шию ярмо і запряжу Єфрема, щоб разом з Юдою орали, а Яків буде за ними тягнути борони й скородити .
Час шукати Господа
12 Сійте ж собі задля праведності, пожинайте плоди доброти, – розорюйте свою цілину, бо тепер час шукати Господа. І Він прийде, щоб напоїти вас дощем праведності!
13 Досі ви орали задля нечестя й пожинали плоди омани. Адже у виборі дороги ви покладалися на самих себе та на своє численне військо.
14 Але підійметься у твоєму народі військова метушня, і всі твої твердині будуть знищені, як Шалман спустошив під час битви Бет-Арбел, коли матерів вбивали разом з дітьми.
15 Так учинять з тобою, Бетель , через великі твої злочини. Як перед ранком сходить досвітня зоря, так неодмінно загине цар Ізраїлю.