Гора Господнього дому
1 Слово, що прийшло у видінні Ісаї, синові Амоса, про Юду та Єрусалим.
2 В останні дні станеться так, що гора Господнього дому стоятиме твердо на чолі інших гір і підніметься над пагорбами, – потягнуться до неї всі народи.
3 Прийдуть численні народи і скажуть: Ходіть, зійдемо на Господню гору, до Дому Бога Якова, а Він покаже нам Свої дороги, і ми ходитимемо Його стежками! Адже з Сіону вийде Закон, і слово Господнє – з Єрусалима.
4 Він судитиме народи і буде розсуджувати численні племена. Вони перекують свої мечі на плуги, а списи свої – на серпи; більше не підніматиме народ проти народу меча, і не вчитимуться більше воювати.
День Господа
5 Доме Якова, ходіть, і будемо жити в Господньому світлі!
6 Адже нині Ти відкинув Свій народ, дім Якова, через те що вони багато чого перейняли зі Сходу, займаються чаклунством, як филистимці, і братаються з чужими дітьми.
7 Бо його (роду Якова ) країна наповнилася сріблом і золотом, – немає міри його скарбам. Його земля також наповнилася кіньми, і немає лічби його колісницям.
8 Разом з тим його земля сповнилася гидотами. Вони поклоняються ділу своїх рук, – тому, що зробили власні пальці.
9 Ось так похилилась людина, – впав низько чоловік й Ти їм цього не простиш!
10 Тому ввійди у скелю й сховайся в землю зі страху перед Господом і від слави Його могутності.
11 Поникнуть горді погляди людини, буде принижена людська зарозумілість, і лише один Господь у той день буде піднесений.
12 Адже день Господа Саваота торкнеться усього гордого та зарозумілого, – кожного самозвеличуваного, і того, хто високо підноситься, аби їх упокорити;
13 всіх високих й тих, що виділяються, – кедрів Лівану, та всіх дубів башанських;
14 всіх високих гір, і всіх піднесених (шпилястих ) пагорбів;
15 кожної високої вежі, й кожного високого муру;
16 всіх кораблів Таршішу, і всіх принадних прикрас кораблів .
17 І впокорена буде гординя людини, – принизиться велич людей. Один лише Господь буде найвищим у той день,
18 а ідоли – взагалі щезнуть.
19 Ховатимуться вони (люди ) в скелястих печерах та криївках землі від страху перед Господом і від слави Його величності, коли Він підійметься, щоб потрясти землю.
20 Того дня люди повикидають кротам і кажанам своїх срібних гидких ідолів та своїх ідолів золотих, яких собі зробили, щоб їм поклонятися, –
21 аби сховатися в скельних печерах та в гірських ущелинах від страху перед Господом і від слави Його величності, коли Він встане, щоб покарати землю.
22 Перестаньте надіятись на людину, дихання якої в її ніздрях, бо що вона значить?