1 Так говорить Господь до Свого помазаника Кіра , правицю якого Я міцно тримаю, щоб підкорювати йому народи, і познімати пояси в царів, – щоб відчинити перед ним двері, і щоб не зачинялись брами.
2 Я піду поперед тебе, зрівнюючи високе, – Я розіб’ю мідні брами і зламаю залізні засуви.
3 Віддам тобі потаємні скарби і заховані багатства, аби ти зрозумів, що Я – Господь, Бог Ізраїлів, Котрий називає тебе на ім’я
4 Заради Мого слуги Якова, – заради обраного Мною Ізраїля, Я звертаюсь до тебе на ім’я, – тому, хто Мене не знає, Я дав ім’я.
5 Адже Я – Господь, і іншого Бога, крім Мене, немає, – Я тебе підперізую, хоча ти не знаєш Мене.
6 Нехай же знають люди від сходу сонця, і до заходу, що немає нікого , крім Мене. Я – Господь, і іншого немає!
7 Я творю світло і наводжу темряву, – Я даю мир і насилаю лихо. Я – Господь, Який усе це чинить!
8 Спускайте, небеса, росу згори, а з хмар нехай сочиться справедливість, – нехай відкриється земля, і хай з’явиться плід спасіння, а разом з ним нехай розцвітає праведність! Я – Господь творю це!
9 Горе тому, хто сперечається зі своїм Творцем, – черепок із земних черепків. Хіба глина може сказати гончареві: Що ти робиш? Або витвір – про свого майстра: Він не має рук!
10 Горе тому, хто каже батькові: Навіщо ти мене породив? – або матері: Для чого ти мене народила?
11 Так говорить Господь, Святий Ізраїлів, і Творець: Як смієте вимагати від Мене пояснень щодо Моїх дітей, або давати Мені вказівки відносно чину Моїх рук?!
12 Я учинив землю, і створив на ній людину, – Мої руки розпростерли небеса, – Я наказую всім небесним воїнствам !
13 Я викликав його (Кіра ) заради справедливості й рівнятиму всі його дороги. Він відбудує Моє місто і випустить на волю Моїх бранців без жодного викупу і не за дари, – каже Господь Саваот.
Спасіння Ізраїлю в Господі
14 Так говорить Господь: Здобутки Єгипту й торгівля Ефіопії, а також високорослі севаїмці, – всі вони перейдуть до тебе і стануть твоїми; підуть за тобою – побредуть закованими в кайдани, – всі поклоняться тобі й молитовно казатимуть тобі, що лише посеред тебе є Бог й іншого Бога не існує!
15 І справді, Ти таємничий Бог, – Бог Ізраїлю, Спаситель!
16 Усі ж виробники ідолів будуть засоромлені й вкриються ганьбою.
17 Спасіння Ізраїлю в Господі – спасіння вічне, – вони не зазнають ні сорому, ні ганьби на віки вічні.
18 Адже так говорить Господь, Творець небес, – Він є Богом, Котрий створив землю, сформував її та утвердив. Не пустелею учинив її, але створив її для проживання. Я – Господь, і немає іншого !
19 Я не говорив таємно, ані в якомусь темному закутку землі. Я не казав нащадкам Якова: Марно шукаєте Мене! Я – Господь, Котрий сповіщає справедливе і говорить правду.
20 Зберіться і прийдіть, зійдіться разом, – всі, котрі врятувались з різних народів! Нерозумні ті, котрі носять своїх дерев’яних ідолів і моляться до бога, який не може спасти.
21 Оповістіть, порадьтеся разом і дайте відповідь. Хто провістив це від початку, оголосив з давніх-давен? Хіба не Я – Господь? Окрім Мене, немає іншого Бога, – крім Мене, немає жодного Праведного Бога і Спасителя!
22 Поверніться до Мене з усіх країв землі й будете спасенні! Адже Я – Бог, і немає іншого!
23 Присягаюсь Собою: З Моїх уст виходить правда – незмінне Слово, – переді Мною схилиться кожне коліно, і присягнеться кожний язик.
24 Про Мене говоритимуть: Тільки в Господа справедливість і сила! Всі, котрі ненавиділи Його, прийдуть до Нього з соромом і жалем.
25 У Господі будуть виправдані й прославлені всі нащадки Ізраїля.